Najlepsi dostawcy hostingu VPS: porównanie cen, funkcji i wydajności

Ujawnienie: HostScore Możemy zarabiać prowizje z naszych linków, a niektórzy dostawcy płacą za wyróżnienie na wybranych stronach. Dane dotyczące testów i wydajności są gromadzone niezależnie (zobacz naszą metodologię). Ceny są w USD Jeśli nie określono inaczej.

Spis treści

Zapytaj AI o tę stronę:
ChatGPT
Claude
Perplexity
Grok
Google AI
Najlepsze usługi hostingu VPS: porównaj najlepszych dostawców i sprawdź ceny

Najlepsi dostawcy hostingu VPS to ScalaHosting, Hostingeri HostPapa. ScalaHosting jest naszym najlepszym wyborem w zakresie zarządzanego hostingu VPS, Hostinger oferuje najwyższą wartość dla serwerów zarządzanych samodzielnie i HostPapa zapewnia przystępne cenowo opcje zarządzane i niezarządzane.

Wybierając hosting VPS, porównaj alokację zasobów, technologię pamięci masowej, zarządzanie serwerem, skalowalność, bezpieczeństwo, wsparcie techniczne i całkowity koszt odnowienia. Weź również pod uwagę dostępne systemy operacyjne, lokalizacje centrów danych, zasady tworzenia kopii zapasowych i SLA dotyczące dostępności.

ScalaHosting zajmuje pierwsze miejsce, ponieważ łączy wysoką wydajność w naszych testach z pełnym zarządzaniem serwerem, pamięcią masową NVMe i automatycznymi kopiami zapasowymi poza siedzibą firmy, SPaneli SShield. Użytkownicy mogą skalować istniejący serwer VPS lub przenieść się do zarządzanej infrastruktury AWS, kontynuując zarządzanie swoimi witrynami za pośrednictwem SPanel.

Hostinger To lepsza opcja dla użytkowników, którzy mogą samodzielnie zarządzać swoim serwerem. Plany KVM obejmują pełny dostęp do roota, pamięć masową NVMe, cotygodniowe kopie zapasowe, narzędzia programistyczne i zintegrowane funkcje AI. HostPapa jest elastyczną alternatywą dla użytkowników, którzy chcą zacząć od niedrogiego, niezarządzanego serwera VPS lub zapłacić więcej za w pełni zarządzane środowisko.

Porównanie najlepszych dostawców hostingu VPS

Dostawca VPSNajlepsze dla: ZarządCeny wejścioweDlaczego się wyróżnia
ScalaHostingNajlepszy pod względem ogólnym i zarządzany VPSZarządzane i niezarządzaneOd 29.95 USD/mies. za zarządzany serwer VPS; odnawianie za 54.95 USD/mies.SPanel, SShield, kopie zapasowe poza siedzibą firmy, solidnie przetestowana wydajność i ścieżka aktualizacji do AWS
HostingerPrzystępny cenowo, samodzielnie zarządzany serwer VPSNiezarządzanyOd 6.49 USD/mies.; odnawia się za 11.99 USD/mies.Wirtualizacja KVM, pamięć masowa NVMe, pełny dostęp do roota, cotygodniowe kopie zapasowe, dostęp do API i narzędzia AI
HostPapaNiedrogie zarządzane lub niezarządzane serwery VPSZarządzane i niezarządzaneOd 2.95 USD/mies.; odnawia się za 2.95 USD/mies.Niska cena wejścia, elastyczne poziomy zarządzania, dedykowane zasoby i pamięć masowa NVMe
Atlantic.NetDeweloperzy, obciążenia regulowane i projekty AISamodzielne zarządzanie z dostępnymi usługami zarządzanymi10 USD/mies. na żądanie; od 8 USD/mies. przy trzyletniej umowie na system LinuxRozliczanie w chmurze z płatnością abonamentową, opcje Windows i Linux, infrastruktura zorientowana na zgodność i ścieżka do GPU serwery
One.comProjekty europejskie i elastyczne rozliczenia miesięczneZarządzane i niezarządzaneCeny regionalne; rozliczane co miesiącObsługa systemów Linux i Windows, pamięć masowa NVMe, nieograniczony transfer danych i brak długoterminowej umowy
VerpexPrzystępny cenowo hosting VPS z systemem WindowsZarządzane i niezarządzaneOd 10.00 USD, odnowienie za 19.99 USDW zestawie licencje systemu Windows w ramach planów zarządzanych, Plesk, lokalizacje globalne i niski koszt początkowy
InMotion HostingRozwijające się firmy potrzebujące zarządzanego wsparciazarządzaneOd 10.99 USD, odnowienie za 26.99 USDPamięć masowa NVMe, redundantna infrastruktura, dedykowane adresy IP, pomoc w migracji i bezpieczeństwo serwerów
LiquidWebElastyczne konfiguracje VPS w chmurzeSamodzielnie zarządzane lub w pełni zarządzaneOd 20.00 USD/mies.; wybrane plany objęte są krótkimi rabatami wprowadzającymiOpcje Linux i Windows, konfiguracje godzinowe, szybkie skalowanie i całodobowe wsparcie
RoseHostingW pełni zarządzany serwer VPS z systemem Linux i stabilnymi cenamiW pełni zarządzanyOd 39.59 USD/mies. przy płatności rocznej; wyższa cena przy rozliczeniu miesięcznymWsparcie zarządzane przez człowieka, pamięć masowa PCIe 4.0 NVMe, cotygodniowe kopie zapasowe poza siedzibą firmy i brak podwyżek opłat za odnowienie

Notes: Po zaznaczeniu ceny odzwierciedlają najniższy dostępny plan lub okres rozliczeniowy. Usługi zarządzane, panele sterowania, licencje Windows i krótsze zobowiązania mogą zwiększyć ostateczny koszt.

Podczas gdy nasz HostScore oceny oferują poparty danymi przegląd wydajności hostingu, wybór najlepszego hostingu VPS zależy od Twoich konkretnych potrzeb — czy to skalowalność, cena, wsparcie techniczne, czy funkcje dla deweloperów. Ten przewodnik został zaprojektowany, aby pomóc czytelnikom, którzy aktywnie poszukują najlepszego hostingu VPS w oparciu o rzeczywiste przypadki użycia i kluczowe czynniki decyzyjne.

ScalaHosting

ScalaHosting jest dostawcą usług hostingowych z siedzibą w Dallas, założonym w 2007 roku. Firma oferuje hosting współdzielony, VPS w chmurze, hosting poczty e-mail, hosting resellerski i usługi zarządzanej infrastruktury, ale jej największą wartością jest obecnie hosting oparty na VPS.

ScalaHosting Oferuje zarówno zarządzany, jak i niezarządzany hosting VPS dla środowisk Linux i Windows. Firma określa swoją platformę jako „Cloud VPS”, ale architektura wykorzystuje wirtualizację KVM z dedykowanymi zasobami procesora i pamięci RAM. Użytkownicy mogą również dokonać aktualizacji do infrastruktury AWS, kontynuując zarządzanie serwerami za pośrednictwem ScalaHostingstos zarządzania.

Kluczowym czynnikiem różnicującym jest SPanel, ScalaHostingAutorski panel sterowania firmy 's, stworzony jako alternatywa dla cPanel. Integruje się bezpośrednio z wdrożeniami VPS i obejmuje automatyczne tworzenie kopii zapasowych, ochronę bezpieczeństwa SShield w czasie rzeczywistym oraz uproszczone zarządzanie serwerem bez konieczności licencjonowania zewnętrznych paneli sterowania. Dla deweloperów i agencji, SPanel obsługuje również hosting white-label i dostęp dla współpracowników, co pozwala zespołom zarządzać wieloma projektami lub kontami klientów w ramach jednego środowiska.

Nasze testy to potwierdzają ScalaHostingInfrastruktura firmy działa niezawodnie pod obciążeniem. W ostatnich testach obciążeniowych platforma utrzymywała stabilną wydajność podczas symulowanych wzrostów ruchu i bezbłędnie obsłużyła do 500 równoczesnych użytkowników w benchmarku aplikacji. Serwery oparte na procesorach AMD EPYC o wysokiej częstotliwości i pamięci masowej NVMe konsekwentnie zapewniały szybkie czasy reakcji w wielu regionach. Możesz przeczytać nasze szczegółowe wyniki testów obciążeniowych tutaj.

ScalaHosting Oferuje również konkurencyjne ceny w porównaniu z porównywalnymi dostawcami zarządzanych serwerów VPS. Ceny początkowe są często o około 40% niższe niż w przypadku podobnych specyfikacji VPS oferowanych przez konkurencyjnych dostawców. Ceny odnowień rosną po pierwszym okresie rozliczeniowym, co jest powszechne w przypadku hostingu, ale dłuższe umowy i bezwarunkowa gwarancja zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie zmniejszają ryzyko dla nowych klientów.

ScalaHosting Zalety i wady VPS

ZALETYWady
Potwierdzono wysoką wydajność VPS HostScore Benchmarki Po okresach promocyjnych ceny za odnowienie są wyższe
Własność SPanel ze zintegrowaną ochroną bezpieczeństwa SShield
Wysokowydajna infrastruktura wykorzystująca pamięć masową NVMe i procesory AMD EPYC
Pełny dostęp root w ramach niezarządzanych planów VPS
Gwarancja zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie bezwarunkowo
Ceny wprowadzające są często niższe niż u porównywalnych dostawców zarządzanych serwerów VPS

Dowiedz się więcej w naszej dogłębnej recenzji

HostScore

%87.4
Ceny hostingu VPS
$29.95
- $94.95
/ mc
Lokalizacje serwerów
USA, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Irlandia, Singapur, Indie, Japonia, Korea Południowa i Australia
Zapisz się teraz
https://www.scalahosting.com/

Hostinger

Hostinger Oferuje niezarządzany hosting KVM VPS w cenach dla początkujących. Plany skalują się do 8 wirtualnych procesorów (vCPU) i 32 GB pamięci RAM, co czyni je idealnymi dla programistów, automatyzacji przepływu pracy i użytkowników oszczędnych. W przeciwieństwie do Hostinger Hosting w chmurze i hosting VPS są w pełni niezarządzane, z dostępem do roota.

Platforma obejmuje szablony serwerów, takie jak stosy Docker, WordPress wdrożenia i narzędzia automatyzacji przepływu pracy, takie jak n8n z włączonym trybem kolejki. Hostinger był jednym z pierwszych głównych dostawców obsługujących standard n8n, co jest korzystne w przypadku obciążeń opartych na automatyzacji.

Na podstawie naszych testów z wieloma Hostinger Konta, wydajność utrzymywała się na niezmiennie wysokim poziomie w przypadku hostingu współdzielonego, hostingu VPS i hostingu w chmurze. Autorski panel sterowania hPanel umożliwia efektywne zarządzanie kontami, unikając wysokich kosztów odnowienia, które występują w cPanelu. Ceny odnowień są wyższe niż stawki rejestracji, ale pozostają poniżej średniej branżowej. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź nasze Hostinger Recenzja VPS tutaj.

Hostinger Zalety i wady VPS

ZALETYWady
Niedrogi hosting VPS ze skalowalnym procesorem i pamięcią RAM Konfiguracja niezarządzana — wymaga wiedzy z zakresu administrowania serwerem
Pełny dostęp do roota, Hostinger API i szablony gotowe do automatyzacji Brak obsługi VPS z systemem Windows
Asystent AI Kodee i całodobowa pomoc na czacie na żywo Ograniczone do obciążeń opartych na systemie Linux
Wiele globalnych lokalizacji serwerów w celu zmniejszenia opóźnień Stawki odnowień wyższe niż ceny wprowadzające

Dowiedz się więcej w naszej dogłębnej recenzji

HostScore

%84.9
Ceny hostingu VPS
$6.49
- $25.99
/ mc
Lokalizacje serwerów
Francja, Litwa, Holandia, Wielka Brytania, Indie, Indonezja, Singapur, USA i Brazylia
Zapisz się teraz
https://www.hostinger.com/

HostPapa

HostPapa Oferuje zarówno zarządzany, jak i niezarządzany hosting VPS oparty na pamięci masowej NVMe i systemie operacyjnym CloudLinux. Plany obejmują od 2 do 32 rdzeni procesora i do 32 GB pamięci RAM, dając użytkownikom pełną kontrolę nad zasobami i konfiguracjami serwera. Plany zarządzane obejmują cPanel i GlobalSign. SSL, codzienne kopie zapasowe i zabezpieczenia Imunify360.

Każdy VPS oferuje dostęp do konta root i działa na wewnętrznym panelu sterowania VHI firmy HostPapa, umożliwiając użytkownikom hostowanie nieograniczonej liczby domen i łatwe zarządzanie serwerami wirtualnymi. Platforma obsługuje popularne dystrybucje Linuksa, takie jak CentOS, Ubuntu i Debian; środowiska Windows nie są jeszcze dostępne. Dla użytkowników biznesowych zarządzane plany VPS obejmują proaktywny monitoring, aktualizacje oprogramowania i wsparcie techniczne, które obsługuje obciążenia administracyjne.

Z naszych badań rynkowych wynika, że ​​hosting VPS HostPapa łączy w sobie przystępną cenę i jakość usług. Ceny są konkurencyjne zarówno w przypadku planów zarządzanych, jak i niezarządzanych, a transparentność stawek odnowienia jest dodatkowym atutem. Chociaż serwery zlokalizowane są wyłącznie w Ameryce Północnej i Europie, niezawodność i responsywność obsługi klienta pozostają na wysokim poziomie. Oferta hostingów VPS HostPapa jest idealna dla freelancerów, agencji i małych i średnich firm, które preferują proste, dobrze obsługiwane środowisko hostingowe bez ukrytych kosztów.

HostPapa Zalety i wady VPS

ZALETYWady
Dostępne opcje VPS zarządzane i niezarządzane Brak centrów danych w Azji, Oceanii i Ameryce Południowej
Zawiera cPanel, SSLi Imunify360 w ramach planów zarządzanych Brak obsługi VPS z systemem Windows
Pamięć masowa NVMe i skalowalny procesor/pamięć RAM na wszystkich poziomach Stawki odnowień nieznacznie wyższe niż u konkurencji na poziomie podstawowym
Dostęp do roota i wsparcie dla systemów CentOS, Ubuntu i Debian Mniej narzędzi do dostrajania wydajności w porównaniu z hostami przeznaczonymi dla programistów
Przejrzyste ceny i responsywne wsparcie techniczne

Dowiedz się więcej w naszej dogłębnej recenzji

HostScore

%82.5
Ceny hostingu VPS
$2.95
- $86.95
/ mc
Lokalizacje serwerów
USA, Holandia i Kanada
Zapisz się teraz
https://www.hostpapa.com/

Atlantic.Net

Atlantic.Net VPS Hosting

Atlantic.Net to dostawca infrastruktury z siedzibą w Orlando, założony w 1994 roku. Jego oferta chmurowych serwerów VPS obsługuje systemy Linux i Windows w konfiguracjach ogólnego przeznaczenia, zoptymalizowanych pod kątem mocy obliczeniowej, zoptymalizowanych pod kątem pamięci masowej i zoptymalizowanych pod kątem pamięci masowej. Plany obejmują rozliczenia godzinowe z możliwością skorzystania z rabatów długoterminowych. Firma działa również w ośmiu regionach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Singapurze, objętych 100% gwarancją poziomu usług (SLA) na wypadek awarii sieci, sprzętu i infrastruktury.

Testowaliśmy Atlantic.Net poprzez wdrożenie WooCommerce witrynę na amerykańskim serwerze VPS w chmurze G3.4 z 2 procesorami wirtualnymi i 4 GB pamięci RAM. Serwer ukończył nasze testy Loader.io przy 20, 250 i 500 jednoczesnych użytkownikach bez błędów żądań ani przekroczeń limitu czasu. Przy 250 użytkownikach strona główna ładowała się poniżej 400 ms, a proces płatności poniżej 600 ms. Czas reakcji wydłużył się przy 500 użytkownikach, szczególnie podczas realizacji transakcji, ale serwer pozostał stabilny. Bitcatcha testy opóźnień wykazały 30 ms dla wschodnich Stanów Zjednoczonych i 44 ms dla zachodnich Stanów Zjednoczonych, podczas gdy WebPageTest Zmierzono TTFB między 0.416 a 0.469 sekundy na stronie głównej, w sklepie i na stronach płatności. Wyniki te wskazują na wysokie opóźnienie w Ameryce Północnej i spójną wydajność zaplecza na stronach standardowych i transakcyjnych.

Atlantic.Net Najlepiej sprawdza się w przypadku deweloperów, zespołów SaaS i firm, które potrzebują skalowalnej lub zorientowanej na zgodność infrastruktury. Firma obsługuje specjalistyczne standardy HIPAA, PCI DSS, SOC 2, SOC 3 środowiskach, chociaż standardowy VPS nie jest automatycznie zgodny. Jego głównym ograniczeniem jest użyteczność: plany VPS w chmurze nie są domyślnie zarządzane, panel wydaje się przestarzały, a zadania takie jak SSL Instalacja, wzmacnianie zabezpieczeń, tworzenie kopii zapasowych i dostrajanie wydajności wymagają pracy ręcznej lub płatnych usług.

Więcej szczegółów w naszym Atlantic.Net recenzji.

Atlantic.Net Zalety i wady VPS

ZALETYWady
Dobre wyniki w naszych testach obciążenia, opóźnień i szybkości, a także niezawodny czas sprawnościSSL, bezpieczeństwo, kopie zapasowe i optymalizacja wymagają ręcznej konfiguracji
Linux i Windows VPS z rozliczeniem godzinowymPanel sterowania i interfejs użytkownika wydają się przestarzałe
Osiem regionów i wyspecjalizowane środowiska zgodności
Dobra ścieżka aktualizacji dla użytkowników, którzy przechodzą poza standardowy hosting VPS
Ceny hostingu VPS
$67.00
- $1013.50
/ mc
Lokalizacje serwerów
USA, Wielka Brytania, Kanada i Singapur
Zapisz się teraz
https://www.atlantic.net/vps-hosting/

One.com

One.com Zarządzany VPS

One.com oferuje zarówno niezarządzany, jak i zarządzany hosting VPS dla użytkowników, którzy chcą łatwo przejść z hostingu współdzielonego na hosting współdzielony. Plany obsługują środowiska Linux i Windows, z opcjonalnym Pleskiem dla użytkowników, którzy wolą graficzny panel sterowania zamiast zarządzania wszystkim przez SSH lub wiersz poleceń.

Główną zaletą One.com jest elastyczność bez długoterminowego uzależniania. Serwery VPS działają w modelu subskrypcji miesięcznej, a cena za pierwszy miesiąc pozwala na przetestowanie ich przed uiszczeniem regularnej opłaty miesięcznej. To rozwiązanie sprawdza się w przypadku małych firm, deweloperów i właścicieli witryn, którzy potrzebują dedykowanych zasobów, ale nie chcą podpisywać rocznych umów na serwery VPS.

Z naszej perspektywy, One.com nie jest najbardziej zaawansowanym dostawcą VPS na tej liście. Nie konkuruje bezpośrednio z platformami nastawionymi na deweloperów pod względem głębi infrastruktury, automatyzacji ani niestandardowej architektury chmurowej. Jego siłą jest dostępność. Możesz wybrać niezarządzany VPS, jeśli wolisz większą kontrolę, lub zarządzany VPS, jeśli chcesz, aby One.com zajął się administracją serwerami. Dla użytkowników, którzy przechodzą z hostingu współdzielonego, One.com stanowi praktyczne rozwiązanie pośrednie.

Więcej szczegółów znajdziesz w naszej recenzji One.com.

Zalety i wady serwerów VPS One.com

ZALETYWady
Wsparcie dla systemów VPS Linux i WindowsRabat za pierwszy miesiąc obowiązuje tylko w pierwszym miesiącu
Model subskrypcji miesięcznej bez długiego, rocznego zobowiązaniaNie jest to rozwiązanie idealne dla złożonej architektury chmurowej lub wdrożeń obejmujących wiele regionów
Opcjonalny panel sterowania Plesk ułatwiający zarządzanie serwerem
Dobra ścieżka aktualizacji dla użytkowników przechodzących poza hosting współdzielony
Ceny hostingu VPS
$4.99
- $84.99
/ mc
Lokalizacje serwerów
Europa
Zapisz się teraz
https://one.com/en-gb/vps/

Verpex

Verpex pozycjonuje się jako niedrogi dostawca VPS, często oferując równie konkurencyjne ceny planów VPS, co hosting współdzielony. Dostępne są zarówno zarządzane, jak i niezarządzane opcje VPS, z obsługą systemów Linux i Windows.

Kompromisem za niską cenę są ograniczenia sprzętowe i możliwości modernizacji. Verpex Wykorzystuje starsze procesory Xeon, które sprawdzają się w przypadku lekkich obciążeń, ale mogą nie być skalowalne w przypadku projektów wymagających dużej ilości zasobów. Istnieje również ograniczona ścieżka aktualizacji, co oznacza, że ​​użytkownicy o rosnącym obciążeniu mogą w końcu być zmuszeni do migracji do innego dostawcy w celu uzyskania serwerów o wyższej wydajności.

Kolejnym ograniczeniem są zasady zwrotów. Plany zarządzanego VPS obejmują jedynie 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, znacznie krótszą niż branżowa norma 30 dni. Z naszych recenzji ponad 50 firm hostingowych wynika, że ​​niewiele z nich oferuje tak krótki okres zwrotu. Codzienne kopie zapasowe są sprzedawane jako dodatek w cenie 5 USD miesięcznie, a buforowanie LiteSpeed ​​wymaga dodatkowych 10–46 USD miesięcznie, w zależności od liczby domen. Bezpieczeństwo ogranicza się do podstawowego programu antywirusowego Imunify; aktualizacja do Imunify360 wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dla agencji i freelancerów, Verpex ma jedną wyraźną zaletę: narzędzia dla resellerów white-label i możliwość hostowania ponad 100 stron internetowych w ramach planów średniej klasy. To sprawia, że ​​jest to opłacalna opcja do zarządzania wieloma małymi kontami klientów pod jednym dachem. Jednak VerpexOpieranie się na cPanel (licencja nie jest uwzględniona w reklamowanej cenie) generuje znaczne koszty cykliczne, a w związku z tym nie są oferowane żadne alternatywne panele sterowania.

Verpex Zalety i wady VPS

ZALETY Wady
Bardzo niskie ceny początkowe w porównaniu do większości dostawców VPS Wykorzystuje starsze procesory Xeon o ograniczonej skalowalności
Obsługuje zarówno systemy VPS Linux, jak i Windows Krótki 7-dniowy okres zwrotu pieniędzy za zarządzane serwery VPS
Hosting typu white-label dla resellerów odpowiedni dla agencji/freelancerów Wymagane są płatne dodatki do tworzenia kopii zapasowych, usługi LiteSpeed ​​i zaawansowanego zabezpieczenia
Umożliwia hostowanie ponad 100 stron internetowych w ramach planów średniego poziomu Licencja cPanel nie jest dołączona; nie ma dostępnych alternatywnych paneli sterowania

Dowiedz się więcej w naszej dogłębnej recenzji

HostScore

%82.2
Ceny hostingu VPS
$10.00
- $55.00
/ mc
Lokalizacje serwerów
USA, Wielka Brytania, Kanada, Niemcy, Australia, Singapur i Indie
Zapisz się teraz
https://verpex.com/

InMotion Hosting

InMotion Hosting jest jednym z długoletnich dostawców hostingu w USA, cieszącym się solidną reputacją w zakresie niezawodności. Wcześniej hostowaliśmy kilka naszych kluczowych witryn na InMotion VPS i jego wydajność oraz wsparcie techniczne były stale doskonałe. Przejście na platformy chmurowe wynikało głównie z elastyczności skalowalności, a nie z niedociągnięć w oferowanych usługach.

InMotionOferta serwerów VPS obejmuje teraz tańsze plany początkowe, które pozwalają użytkownikom przetestować platformę bez dużego zaangażowania początkowego, a także skalowalne konfiguracje niestandardowe i opcjonalny pakiet Premier Care. Standardowe plany VPS obejmują zoptymalizowane WordPress oraz PHP Środowiska, a także instalator aplikacji Softaculous bez dodatkowych opłat. Zespół wsparcia technicznego ma siedzibę w USA i jest bardzo responsywny, co ma duże znaczenie podczas rozwiązywania problemów z obciążeniami w czasie rzeczywistym.

Ceny są konkurencyjne na poziomie podstawowym, choć stawki odnowienia są wyższe. Należy pamiętać, że reklamowana cena VPS na stronie docelowej nie obejmuje licencji cPanel — jej dodanie kosztuje około 306 dolarów rocznie, co w niektórych przypadkach przekracza koszt samego VPS podstawowego. Użytkownicy mogą zamiast tego wybrać tańszą licencję alternatywną Control Web Panel (CWP) (około 60 dolarów rocznie). Ochrona kopii zapasowych jest również sprzedawana oddzielnie jako Backup Manager w cenie 35.88 dolarów rocznie, a pakiet Premier Care obejmuje 300 GB miejsca na kopie zapasowe, zabezpieczenia Monarx i priorytetowe wsparcie dla użytkowników, którzy preferują bardziej zarządzane środowisko.

Poza VPS, InMotion Hosting Firma wyróżnia się, oferując projektowanie stron internetowych, przebudowę witryn, naprawę zhakowanych witryn, SEO i optymalizację szybkości. Dla klientów, którzy preferują kompleksową obsługę — zwłaszcza dla firm z USA ceniących sobie praktyczną pomoc — InMotion Hosting pozostaje doskonałym wyborem.

InMotion Hosting Zalety i wady VPS

ZALETYWady
Niezawodny hosting VPS o wysokiej wydajności za rozsądną cenę Ograniczony wybór lokalizacji centrów danych (mniej idealny w kontekście globalnych opóźnień)
Plany VPS dla początkujących o niższych kosztach poprawiają dostępność Ochrona kopii zapasowej wymaga płatnego dodatku Backup Manager (chyba że masz wykupioną usługę Premier Care)
Opcjonalna usługa Premier Care z zabezpieczeniami Monarx, priorytetowym wsparciem i kopiami zapasowymi 300 GB Licencja cPanel znacznie zwiększa koszty; dostępna jest tańsza alternatywa dla CWP
Długa 90-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy Ceny odnowienia wyższe po pierwszym okresie
Pełny dostęp do roota z możliwością skalowania do dedykowanych serwerów Obsługa Dockera ograniczona do planów VPS wyższego poziomu
Dodatkowe usługi sieciowe do projektowania, przebudowy i optymalizacji

Dowiedz się więcej w naszej dogłębnej recenzji

HostScore

%80.2
Ceny hostingu VPS
$10.99
- $39.99
/ mc
Lokalizacje serwerów
USA i Holandia
Zapisz się teraz
https://www.inmotionhosting.com/

LiquidWeb

LiquidWeb pozycjonuje swój VPS jako rozwiązanie hostingowe klasy enterprise. Wszystkie plany są w pełni zarządzane i obsługują środowiska Linux i Windows. Klienci mogą wybrać cPanel, Plesk lub InterWorx, a każdy VPS obejmuje dedykowane adresy IP, dostęp do roota, 50 GB kopii zapasowych Acronis, Cloudflare CDNi wielowarstwowe DDoS ochrona.

Infrastruktura hostingowa znajduje się w trzech centrach danych w USA i jednym w Holandii. Zostały one zaprojektowane z myślą o zapewnieniu redundancji i zgodności z przepisami. LiquidWeb zapewnia również jasną ścieżkę aktualizacji, umożliwiając użytkownikom skalowanie GPU serwery, hosting zgodny z HIPAA lub PCI DSS i niestandardowy sprzęt klasy korporacyjnej bez konieczności zmiany dostawcy.

Z naszej perspektywy LiquidWeb To doskonały wybór dla firm z obciążeniami wymagającymi zgodności lub o znaczeniu krytycznym. Gwarancja wsparcia w zakresie czasu reakcji poniżej 1 minuty jest bezkonkurencyjna, a zebrane przez nas opinie użytkowników potwierdzają niezmiennie szybkie rozwiązywanie problemów. Cena jest jednak wysoka: oferta podstawowa za 5 USD/mies. obowiązuje tylko przez trzy miesiące, po czym stawki rosną o około 50%. W połączeniu z ograniczoną liczbą lokalizacji serwerów, to rozwiązanie… LiquidWeb mniej idealne dla projektów globalnych.

Zalety i wady Liquid Web VPS

ZALETYWady
W pełni zarządzany VPS z obsługą systemów Linux i Windows Stawki odnowień rosną o ~50% po pierwszych trzech miesiącach (uwaga: nie po pierwszym roku)
Wybór cPanel, Plesk lub InterWorx Ograniczone do centrów danych w USA i Holandii
zawiera Cloudflare CDN, DDoS ochrona i kopie zapasowe Acronis
Ścieżka aktualizacji przedsiębiorstwa do GPU, HIPAA i serwery niestandardowe

Dowiedz się więcej w naszej dogłębnej recenzji

HostScore

%79.5
Ceny hostingu VPS
$20.00
- $55.00
/ mc
Lokalizacje serwerów
USA i Holandia
Zapisz się teraz
https://www.liquidweb.com/

RoseHosting

RoseHosting to jeden z najstarszych dostawców VPS na rynku, z długoletnią historią niezawodnej obsługi. Wszystkie plany VPS są w pełni zarządzane i oferują dysk SSD, pełny dostęp do roota, cotygodniowe kopie zapasowe oraz nielimitowane wsparcie techniczne 24/7 bez dodatkowych kosztów. Ich usługi objęte są umową SLA gwarantującą 100% dostępności z 10-krotną gwarancją zwrotu pieniędzy, co zapewnia firmom i deweloperom solidne gwarancje niezawodności.

Zasoby sprzętowe są hojne w porównaniu do wielu konkurentów. RoseHosting Przydziela dedykowaną pamięć RAM, gwarantuje liczbę rdzeni procesora i transparentne limity zasobów, unikając przesady i ukrytych opłat. Dzięki temu ich serwery VPS stanowią solidną opcję dla obciążeń wymagających stałej wydajności.

Z naszej perspektywy RoseHosting wyróżnia się niezawodnością techniczną i zadowoleniem klienta. Opinie, które zebraliśmy HostScore podkreśla bardzo pozytywne doświadczenia użytkowników, szczególnie chwaląc responsywny zespół wsparcia. Główne wady to cena — RoseHosting jest droższy niż większość alternatyw — i geograficzny, ponieważ wszystkie usługi są obsługiwane z jednego centrum danych w St. Louis w stanie Missouri. To ogranicza wydajność dla odbiorców spoza Ameryki Północnej.

RoseHosting Zalety i wady VPS

ZALETY Wady
Dostawca VPS z długą tradycją i ugruntowaną pozycją biznesową Centrum danych ograniczone do St. Louis, Missouri
Hojna alokacja sprzętu z dedykowaną pamięcią RAM i procesorem Droższy niż większość konkurencyjnych serwerów VPS
SLA zapewniające 100% dostępności usługi, objęte 10-krotną gwarancją zwrotu pieniędzy Ograniczone do rozwiązań hostingowych opartych na systemie Linux
Przejrzyste, stałe ceny bez podwyżek przy odnowieniu

Dowiedz się więcej w naszej dogłębnej recenzji

HostScore

%79.1
Ceny hostingu VPS
$39.59
- $395.99
/ mc
Lokalizacje serwerów
USA
Zapisz się teraz
https://www.rosehosting.com/

Właśnie kupiłeś hosting? Oto co dalej.

Konfiguracja hostingu może być skomplikowana. Właśnie dlatego stworzyliśmy HostScore Setup Help, usługa gotowa do użycia, dzięki której prawidłowo skonfigurujesz swój hosting.

Pomagamy przy SSL instalacja, konfiguracja DNS i serwera nazw, WordPress Instalacja lub migracja oraz dostrajanie zabezpieczeń. Opłata jednorazowa. Gwarancja zwrotu 100%.

Poznaj nasze usługi

Jak wybrać odpowiedni hosting VPS?

Wybierając hosting VPS, porównaj przydział zasobów, ograniczenia sieci, obowiązki zarządzania, jakość wsparcia, skalowalność i całkowity koszt.

Deklarowane dane dotyczące procesora, pamięci RAM i pamięci masowej mają znaczenie, ale nie wyjaśniają one, jak stabilnie działają te zasoby ani co się dzieje w przypadku awarii serwera. Należy również sprawdzić umowę SLA dostawcy, lokalizację centrów danych, zakres zgodności, zasady tworzenia kopii zapasowych i warunki umowy. Te dane decydują o tym, czy serwer VPS będzie nadal odpowiedni, gdy Twoja witryna lub aplikacja stanie się krytyczna dla firmy.

Jak przydzielane są zasoby procesora i pamięci RAM?

Dostawcy serwerów VPS przydzielają wirtualne rdzenie procesora (vCPU) z serwera fizycznego. Jednak jeden vCPU nie zawsze reprezentuje dedykowany fizyczny rdzeń procesora, ponieważ kilka serwerów wirtualnych może współdzielić tę samą moc obliczeniową.

Nadsubskrypcja procesora występuje, gdy dostawca przydziela więcej wirtualnej mocy obliczeniowej niż serwer fizyczny może jednocześnie dostarczyć. Umiarkowana nadsubskrypcja może utrzymać ceny serwerów VPS na przystępnym poziomie bez powodowania problemów. Jednak znaczna nadsubskrypcja może powodować niespójną wydajność, gdy kilku klientów jednocześnie obsługuje wymagające obciążenia. Ponieważ większość dostawców serwerów VPS nie publikuje swoich wskaźników nadsubskrypcji, należy przeanalizować inne sygnały, aby ocenić rzeczywistą wydajność. Plany dedykowanych wirtualnych procesorów (DVC), jasne zasady ciągłego użytkowania, konkretne modele procesorów i niezależne testy obciążenia dostarczają wiarygodnych informacji. Po uruchomieniu instancji można śledzić czas kradzieży procesora (CPU), aby dokładnie sprawdzić, jak często maszyna wirtualna pozostaje w oczekiwaniu na hiperwizor.

Pamięć RAM powinna być jasno przydzielona i dostępna dla Twojego konta VPS. Sprawdź, czy plan obejmuje gwarantowaną pamięć RAM, pamięć z możliwością rozbudowy (burst memory) lub przestrzeń wymiany (swap space). Serwery baz danych są zajęte. WordPress Witryny, narzędzia automatyzacji i kontenery aplikacji mogą stać się niestabilne, gdy ilość dostępnej pamięci jest mniejsza od oczekiwanej.

Jakie zabezpieczenia pamięci masowej i kopii zapasowych są uwzględnione?

Pamięć masowa VPS powinna zapewniać wystarczającą pojemność, przewidywalną wydajność i praktyczny proces odzyskiwania danych. Pamięć masowa NVMe zazwyczaj przetwarza dane szybciej niż starsze dyski SATA SSD, ale sama etykieta dysku nie gwarantuje szybkiej wydajności aplikacji.

Sprawdź, czy dostawca ogranicza liczbę operacji wejścia/wyjścia na pamięci masowej, zazwyczaj mierzoną w IOPS. Serwer VPS może mieć szybki sprzęt NVMe, a mimo to powodować powolne zapytania do bazy danych, gdy dostawca ogranicza przepustowość pamięci masowej lub mocno obciąża system pamięci masowej.

Kopie zapasowe i migawki również służą różnym celom. Migawka rejestruje stan serwera w celu jego krótkoterminowego odzyskania, podczas gdy kopia zapasowa powinna chronić dane niezależnie od aktywnego serwera VPS. Migawka przechowywana w tej samej infrastrukturze może nie przetrwać większej awarii pamięci masowej lub centrum danych.

Porównaj częstotliwość tworzenia kopii zapasowych, czas przechowywania, lokalizację przechowywania, procedury przywracania i opłaty za odzyskiwanie. Ważne obciążenia powinny mieć zautomatyzowane kopie zapasowe poza siedzibą firmy i sprawdzony proces przywracania. Kopia zapasowa ma niewielką wartość, jeśli nie można przywrócić serwera w akceptowalnym czasie.

Jakie ograniczenia wydajności sieci i ruchu obowiązują?

Wydajność sieci VPS zależy od czegoś więcej niż tylko miesięcznego limitu przepustowości. Kupujący powinni porównać transfer danych, prędkość portu, limity przetwarzania pakietów, opóźnienia, DDoS ochrona i obsługa adresów IP.

PacketLiczba sekund na sekundę (PS) mierzy liczbę pojedynczych pakietów sieciowych, które VPS może przetworzyć. Serwer obsługujący ruch małych pakietów, taki jak VPN, DNS czy serwery gier, może łatwo osiągnąć limit PPS na długo przed osiągnięciem limitu przepustowości. Ponieważ większość dostawców VPS nie podaje publicznie limitów PPS, zapytaj bezpośrednio, czy limity przepustowości pakietów są ograniczone, jak stosowane jest ograniczanie przepustowości i czy aktywne jest… DDoS Ochrona zakłóca legalny ruch. Jednocześnie należy wyjaśnić, czy deklarowana prędkość portu jest w pełni dedykowana, współdzielona między użytkownikami, czy też podlega limitom ciągłego użytkowania.

Obsługa protokołu Anycast IP jest przydatna, gdy ten sam adres IP musi zostać ogłoszony z kilku lokalizacji sieciowych. Może to poprawić routing i odporność usług DNS, aplikacji rozproszonych i systemów wieloregionalnych. Jednak większość właścicieli witryn internetowych uzyskuje dostęp do protokołu Anycast za pośrednictwem… CDN lub dostawcy DNS, a nie bezpośrednio od hosta VPS.

Jak łatwo można skalować VPS?

Skalowalny serwer VPS pozwala na zwiększenie mocy obliczeniowej procesora, pamięci RAM, pamięci masowej i przepustowości bez konieczności przebudowy całego serwera. Proces aktualizacji różni się jednak znacznie w zależności od dostawcy.

Sprawdź, czy zmiana rozmiaru wymaga przestoju i czy zasoby można rozbudować niezależnie. Niektóre platformy pozwalają na dodanie pamięci RAM bez zmiany pamięci masowej, podczas gdy inne wymuszają na serwerze większy, stały plan. Rozszerzenie pamięci masowej może być również trwałe, nawet jeśli później będzie można zmniejszyć moc procesora i pamięć RAM.

Kupujący serwery VPS powinni również rozważyć wybór systemu operacyjnego, dostęp do roota, narzędzia ratunkowe, obsługę API i opcje obrazu serwera. Narzędzia te decydują o tym, jak łatwo programiści mogą wdrażać, automatyzować, naprawiać lub odtwarzać środowisko.

Dostępność panelu sterowania wpływa zarówno na użyteczność, jak i koszt. cPanel, Plesk i inne licencjonowane panele mogą wymagać regularnych opłat. Panel zastrzeżony może być tańszy, ale warto sprawdzić, czy obsługuje migracje, kopie zapasowe, obsługę wielu użytkowników, obsługę stagingu i potrzebne konfiguracje serwera.

Kto odpowiada za bezpieczeństwo i konserwację VPS?

Klient zazwyczaj ponosi większą odpowiedzialność za bezpieczeństwo serwera VPS niż hostingu współdzielonego lub w pełni zarządzanego. Dokładne granice zależą od tego, czy plan jest niezarządzany, częściowo zarządzany czy w pełni zarządzany.

An niezarządzany VPS Zazwyczaj pozostawia klientowi aktualizacje systemu operacyjnego, reguły zapory sieciowej, reagowanie na złośliwe oprogramowanie, bezpieczeństwo aplikacji i wzmacnianie serwerów. Dostawca utrzymuje infrastrukturę fizyczną i warstwę wirtualizacji, ale może nie naprawić naruszonego systemu operacyjnego.

Zarządzane plany VPS Może obejmować monitorowanie, poprawki zabezpieczeń, konserwację panelu sterowania, tworzenie kopii zapasowych i pomoc w przypadku incydentów. Jednak „zarządzanie” nie ma uniwersalnego zakresu. Niektórzy dostawcy zarządzają tylko systemem operacyjnym, podczas gdy inni obsługują serwer WWW, bazy danych, usługi poczty e-mail i popularne aplikacje.

Sprawdź pogodę DDoS ochrona jest uwzględniona i gdzie działa. Podstawowe filtrowanie sieci może blokować duże napływy ruchu, ale nie ataki na poziomie aplikacji. WordPress, strony logowania, APIslub systemy kasowe. Te obciążenia mogą nadal wymagać zapory sieciowej aplikacji internetowej, ograniczania przepustowości i narzędzi bezpieczeństwa na poziomie aplikacji.

Jak dobra jest pomoc techniczna?

Dobre wsparcie VPS łączy szybkie potwierdzenie zgłoszenia z dostępem do techników, którzy potrafią zdiagnozować problemy na poziomie serwera. Szybka pierwsza odpowiedź ma ograniczoną wartość, jeśli każdy problem techniczny czeka godzinami na eskalację.

Porównaj godziny wsparcia, kanały komunikacji, procedury eskalacji oraz różnicę między celami reakcji i rozwiązania problemu. Kupujący powinni również ustalić, czy doświadczeni technicy są dostępni przez całą dobę, czy tylko w określonych godzinach.

Zakres wsparcia jest równie ważny, jak szybkość reakcji. Zapytaj, czy zespół pomaga w zakresie migracji, DNS, paneli sterowania, konfiguracji serwera WWW, baz danych, incydentów bezpieczeństwa i problemów z wydajnością. Dostawca infrastruktury może reagować szybko, jednocześnie traktując rozwiązywanie problemów z aplikacjami jako odpowiedzialność klienta.

Nabywcy zarządzanych serwerów VPS powinni poprosić o pisemną listę zadań uwzględnionych i wykluczonych. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której podczas awarii okaże się, że awaryjne odzyskiwanie danych, usuwanie złośliwego oprogramowania lub naprawa aplikacji wymagają osobnej, płatnej usługi.

Jak przejrzysty jest pełny koszt VPS?

Rzeczywisty koszt VPS obejmuje serwer, stawkę odnowienia, okres rozliczeniowy, licencje na oprogramowanie, kopie zapasowe, usługi zarządzania i dodatki sieciowe. Niska cena reklamowana może znacznie wzrosnąć po uwzględnieniu tych elementów.

Porównaj ceny początkowe i odnowienia, korzystając z tego samego okresu umowy. Sprawdź, czy wyświetlana stawka miesięczna wymaga płatności rocznej czy wieloletniej. Rozliczanie miesięczne zapewnia większą elastyczność, ale może wiązać się z inną stawką.

Do typowych dodatkowych kosztów należą:

  • Licencje panelu sterowania
  • Automatyczne przechowywanie kopii zapasowych
  • Dodatkowe adresy IPv4
  • Zarządzane wsparcie
  • Licencje systemu Windows Server
  • DDoS ulepszenia ochrony
  • Dodatkowa przepustowość lub przekroczenie limitu ruchu
  • Migracje serwerów

Ceny regionalne mogą się różnić w zależności od kraju, waluty, przepisów podatkowych, podmiotu rozliczeniowego i centrum danych. Ta sama konfiguracja VPS może mieć różne ceny lub dostępne metody płatności na różnych stronach internetowych. Porównaj ostateczną kwotę zamówienia, zamiast polegać wyłącznie na cenie wyświetlanej na stronie docelowej.

Aby uzyskać szybki przegląd, nasz kalkulator kosztów hostingu może pomóc Ci porównać początkowy i długoterminowy koszt planów hostingowych. Jednak specjalistyczne licencje VPS i opłaty zależne od użytkowania mogą nadal wymagać ręcznego obliczenia.

Jakie opcje centrów danych i zgodności są dostępne?

Wybierz lokalizację VPS blisko swoich głównych użytkowników lub połącz się z silnymi sieciami regionalnymi. Chociaż szeroki zasięg globalny jest atrakcyjny, peering i routing często wpływają na opóźnienia w takim samym stopniu, jak odległość geograficzna.

Oprócz wydajności należy również sprawdzić dostępność funkcji, ponieważ dostawcy często ograniczają zarządzane usługi, licencje systemu Windows, systemy tworzenia kopii zapasowych lub konfiguracje najwyższego poziomu do wybranych regionów.

Wreszcie, jeśli przetwarzasz dane regulowane, ogólne logo zgodności nie wystarczy. Upewnij się, że Twoje centrum danych i mechanizmy kontroli operacyjnej są w pełni zgodne z wymaganymi standardami, takimi jak PCI DSS, SOC, ISO lub HIPAA, oraz spełniają wszelkie rygorystyczne zasady dotyczące rezydencji danych lub umowy z partnerami biznesowymi.

Co tak naprawdę rekompensuje umowa SLA dotycząca czasu sprawności?

Umowa SLA dotycząca dostępności serwera VPS powinna określać zobowiązanie dotyczące dostępności oraz rekompensatę dostępną w przypadku jego niedotrzymania przez dostawcę. Sam procent nie pokazuje, jak użyteczna będzie umowa SLA podczas rzeczywistej awarii.

Sprawdź, jak dostawca oblicza czas przestoju i jakie usługi obejmuje umowa SLA. Planowana konserwacja, ataki sieciowe, błędy konfiguracji klienta, awarie sieciowe i awaryjne prace zabezpieczające mogą zostać wyłączone z zakresu umowy.

Środki finansowe zazwyczaj przybierają formę kredytu serwisowego, a nie odszkodowania pieniężnego. Sprawdź sposób obliczania kredytu, maksymalną wypłatę, termin składania wniosków, wymagania dotyczące dowodów oraz to, czy klienci muszą składać wnioski ręcznie.

Kredyt SLA nie może zrekompensować utraconych przychodów, uszkodzonych danych ani szkód wizerunkowych. Traktuj SLA jako miarę odpowiedzialności umownej, a nie jako zamiennik tworzenia kopii zapasowych, monitorowania, przełączania awaryjnego i planowania odzyskiwania po awarii.

Jakie postanowienia umowy i prawa klienta obowiązują?

Warunki umowy VPS określają, jak łatwo można anulować, odzyskać dane, kwestionować opłaty lub publicznie omawiać słabą jakość usług. Przed podjęciem decyzji o długoterminowym okresie rozliczeniowym należy zapoznać się z Warunkami świadczenia usług, Polityką akceptowalnego użytkowania, zasadami zwrotów i SLA.

Sprawdź, ile czasu zajmuje anulowanie umowy i czy usunięcie serwera powoduje również anulowanie rozliczeń. Powinieneś również wiedzieć, jak długo dostawca przechowuje dane serwera po rozwiązaniu umowy i czy możesz eksportować migawki, kopie zapasowe lub obrazy serwera.

Zasady zawieszania usług wymagają szczególnej uwagi. Dostawca powinien wyjaśnić, jak rozpatruje skargi dotyczące nadużyć, nadmiernego wykorzystania zasobów, sporów płatniczych i incydentów bezpieczeństwa. Natychmiastowe zawieszenie bez możliwości odwołania się lub procesu odzyskiwania danych stwarza dodatkowe ryzyko dla obciążeń biznesowych.

Szukaj klauzul zakazujących zniesławiania lub innych warunków, które ograniczają uczciwe recenzje i publiczną krytykę. Rozsądne zasady mogą zabraniać fałszywych oświadczeń, nękania lub ujawniania poufnych informacji. Nie powinny one jednak uniemożliwiać klientom publikowania faktów dotyczących doświadczeń lub składania uzasadnionych skarg dotyczących usług.

Który VPS jest najlepszy dla poszczególnych użytkowników?

Który niezarządzany hosting VPS jest najlepszy?

Hostinger VPS łączy w sobie procesory AMD EPYC, pamięć masową NVMe, cotygodniowe kopie zapasowe i terminal internetowy oparty na sztucznej inteligencji, a jednocześnie daje użytkownikom kontrolę nad ich serwerami.

Hostinger jest najlepszym dostawcą niezarządzanego hostingu VPS dla użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad serwerem dzięki zarządzaniu wspomaganemu przez sztuczną inteligencję. Plany KVM VPS obejmują dostęp do roota, procesory AMD EPYC, pamięć masową NVMe, szablony aplikacji, narzędzia Docker, publiczny interfejs API i automatyczne cotygodniowe kopie zapasowe.

Hostinger zastąpił oddzielne środowisko Kodee swoim ujednoliconym Hostinger Agent. Asystent działa za pośrednictwem hPanel i terminala VPS, instalując aplikacje, konfigurując usługi, uruchamiając zadania serwerowe i rozwiązując problemy za pomocą instrukcji w języku naturalnym. Zachowuje również historię konwersacji i kontekst konta, co ogranicza konieczność powtarzania wyjaśnień dotyczących konfiguracji w trakcie sesji. Nadal masz kontrolę nad serwerem i odpowiadasz za konfigurację aplikacji i zabezpieczeń.

Który zarządzany hosting VPS jest najlepszy?

ScalaHosting zapewnia klientom zarządzanych serwerów VPS całodobową pomoc techniczną i gwarantuje średni czas reakcji wynoszący 15 sekund.
ScalaHosting zapewnia klientom zarządzanych serwerów VPS całodobową pomoc techniczną i gwarantuje średni czas reakcji wynoszący 15 sekund.

ScalaHosting jest najlepszym dostawcą zarządzanego hostingu VPS. Jego zarządzane plany łączą administrację serwera z SPanel, zabezpieczenia SShield, zarządzanie witryną internetową, monitorowanie, tworzenie kopii zapasowych i wsparcie techniczne bez konieczności posiadania osobnej licencji cPanel.

ScalaHosting Zapewnia również cenną ścieżkę aktualizacji dla rozwijających się projektów. Klienci mogą przejść na zarządzaną infrastrukturę AWS, kontynuując zarządzanie witrynami i usługami serwerowymi za pośrednictwem SPanelŁączy to szerszy zasięg infrastruktury AWS z ScalaHostingznany panel sterowania i zarządzane wsparcie

Który hosting VPS jest najlepszy dla użytkowników o ograniczonym budżecie?

Hostinger Ceny VPS są bardzo niskie
Hostinger Ceny planów VPS zaczynają się już od 4.99 USD miesięcznie. Jest to jedna z najniższych cen początkowych na rynku.

Hostinger jest najlepszym dostawcą hostingu VPS dla użytkowników dbających o budżet. Ceny planów zaczynają się od ułamka tego, co oferuje większość konkurentów, a mimo to obejmują pamięć masową SSD NVMe, pełny dostęp do roota i obsługę protokołu IPv6.

Pomimo niskiej ceny, Hostinger Nie idzie na kompromis w kwestii podstawowych funkcji. Otrzymujesz dedykowane zasoby, szybkie udostępnianie i wiele szablonów systemu operacyjnego Linux, dzięki czemu nadaje się do małych witryn internetowych, środowisk testowych i projektów o niskim ruchu. W przeciwieństwie do wielu tanich dostawców VPS, Hostinger obejmuje również niestandardowy hPanel i asystenta Kodee opartego na sztucznej inteligencji, co ułatwia zarządzanie użytkownikom bez wiedzy technicznej.

Dla programistów, freelancerów i startupów, Hostinger zapewnia odpowiednią równowagę między ceną a możliwościami, umożliwiając szczupłym zespołom zarządzanie obciążeniami VPS bez przekraczania wydatków.

Ekskluzywny Hostinger Kupony – Oszczędzaj 10% lub 15%!
Użyj kodu promocyjnego 'HOSTSCORE'aby uzyskać 10% zniżki na dowolny plan — lub skorzystaj z kodu promocyjnego'HOSTSCORE15' na 4-letnim planie i odblokuj 15% zniżki. Dłuższa subskrypcja = większe oszczędności. Zgłoś swoją Hostinger Oferta tutaj!

Który hosting VPS jest najlepszy dla małych firm?

ScalaHosting SSShield
ScalaHostingSShield – system cyberbezpieczeństwa w czasie rzeczywistym, który blokuje 99.998% ataków sieciowych i monitoruje serwer 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nie wpływając na wydajność.

ScalaHosting i One.com to najlepsze opcje VPS dla małych firm, ale odpowiadają różnym poziomom potrzeb technicznych.

ScalaHosting Oferuje zarządzane plany VPS z codziennymi kopiami zapasowymi, automatycznym aktualizowaniem, ochroną zapory sieciowej i SShield, systemem bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym, który blokuje 99.998% ataków. SPanel Upraszcza zarządzanie witryną internetową i pocztą e-mail, wspierając jednocześnie rozwój firmy. Stała dostępność sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie dla witryn e-commerce, agencji i firm usługowych.

One.com jest odpowiedni dla małych firm, które chcą hostingu VPS i dodatkowego wsparcia dla stron internetowych od tego samego dostawcy. Naszym zdaniem to jego atut biznesowy. Oprócz zarządzanych i niezarządzanych serwerów VPS, One.com oferuje usługi projektowania i zarządzania stronami internetowymi. Właściciele firm mogą zlecić ekspertom internetowym One.com uruchomienie, aktualizację i utrzymanie swoich stron bez konieczności zatrudniania oddzielnej agencji internetowej.

Który hosting VPS jest najlepszy dla WordPress?

ScalaHosting'SSWordPress Menedżer wbudowany w SPanel, upraszcza WordPress hosting z instalacją za pomocą jednego kliknięcia, automatycznymi aktualizacjami, resetowaniem hasła i unikalną blokadą bezpieczeństwa, która chroni pliki witryny przed nieautoryzowanymi zmianami.
ScalaHosting'SSWordPress Menedżer wbudowany w SPanel, upraszcza WordPress hosting z instalacją za pomocą jednego kliknięcia, automatycznymi aktualizacjami, resetowaniem hasła i unikalną blokadą bezpieczeństwa, która chroni pliki witryny przed nieautoryzowanymi zmianami.

ScalaHosting jest najlepszym dostawcą hostingu VPS dla WordPress. Jego zarządzane plany VPS obejmują SWordPress narzędzia zarządzania zaprojektowane w celu optymalizacji WordPress środowiska hostingowe. Obejmuje to automatyczne aktualizacje, środowisko testowe i dostrajanie wydajności, a wszystko to bez dodatkowych kosztów.

Kolejną zaletą jest bezpieczeństwo. ScalaHosting SShield, system bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym oparty na sztucznej inteligencji, jest bezpośrednio zintegrowany z planami. W połączeniu z codziennymi kopiami zapasowymi i automatycznymi aktualizacjami, zapewnia to WordPress witryny internetowe pozostają bezpieczne i stabilne bez konieczności instalowania dodatkowych płatnych dodatków.

Z naszych testów wynika, ScalaHosting VPS zapewnia niezmiennie szybkie czasy ładowania i niezawodną dostępność, co czyni go jednym z najlepszych wyborów VPS dla firm prowadzących działalność WordPress na wadze.

Który hosting VPS jest najlepszy dla początkujących?

Spanel panel sterowania dla VPS
ScalaHosting'S SPanel ma na celu uproszczenie zarządzania serwerem. Panel umożliwia użytkownikom zarządzanie stronami internetowymi, pocztą e-mail, SSLi bezpieczeństwo z poziomu jednego interfejsu.

ScalaHosting i One.com to dwaj najlepsi dostawcy VPS dla początkujących, którzy chcą mieć dostęp do zasobów serwera, ale nie chcą samodzielnie zarządzać każdym szczegółem technicznym. 

ScalaHostingSiłą jest jej SPanel Panel sterowania, prostsza i tańsza alternatywa dla cPanel. Pozwala użytkownikom zarządzać stronami internetowymi, pocztą e-mail, kopiami zapasowymi i zabezpieczeniami w jednym miejscu. Dzięki codziennym kopiom zapasowym, automatycznym aktualizacjom i wbudowanemu zabezpieczeniu SShield początkujący użytkownicy otrzymują środowisko, które jest łatwe w obsłudze i domyślnie bezpieczne.

One.com jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących, którzy chcą wyjść poza hosting współdzielony, ale nadal chcą korzystać ze znanego dostawcy i elastycznych rozliczeń. Zarządzany VPS zmniejsza obciążenie administracyjne serwera, a niezarządzany VPS daje użytkownikom przestrzeń do nauki i pełną kontrolę. Cena za pierwszy miesiąc sprawia również, że testowanie VPS jest mniej stresujące, o ile użytkownicy rozumieją, że po tym okresie obowiązuje standardowa miesięczna opłata.

Aby porównać więcej opcji, zapoznaj się z naszym specjalnym przewodnikiem najlepszy hosting dla początkujących.

Który hosting VPS jest najlepszy dla zaawansowanych programistów?

Hostinger integruje zarządzanie hostingiem z przepływami pracy związanymi z kodowaniem AI, umożliwiając programistom tworzenie, wdrażanie i zarządzanie projektami z jednego obszaru roboczego.
Hostinger integruje zarządzanie hostingiem z przepływami pracy związanymi z kodowaniem AI, umożliwiając programistom tworzenie, wdrażanie i zarządzanie projektami z jednego obszaru roboczego.

Atlantic.Net, ScalaHosting, Hostinger są najlepszymi dostawcami VPS dla zaawansowanych programistów. Każdy z nich wspiera inne podejście do rozwoju: Atlantic.Net dla głębokości infrastruktury, ScalaHosting dla zarządzanej elastyczności i Hostinger dla nowoczesnych przepływów pracy wspomaganych przez sztuczną inteligencję.

Atlantic.Net zapewnia dostęp do roota, godzinowe wdrażanie w chmurze, specjalistyczne plany obliczeniowe, GPU infrastruktury i środowisk skoncentrowanych na zgodności. ScalaHosting łączy kontrolę serwera z SPanel, obsługa API, zintegrowane zabezpieczenia i ścieżka do zarządzanej infrastruktury AWS bez konieczności rezygnacji SPanel Zarządzanie.

Hostinger Wyróżnia się wśród deweloperów, którzy chcą zintegrować sztuczną inteligencję bezpośrednio z procesem hostingu. Platforma łączy szablony VPS, zarządzanie Dockerem, publiczne API, narzędzia CLI oraz połączenia z asystentami kodowania, takimi jak Cursor i Claude. Kodee zostało teraz zintegrowane z ujednoliconą platformą. Hostinger Agent, który obsługuje pomoc dotyczącą konta, zadania serwerowe, rozwiązywanie problemów i poprzedni kontekst konwersacji z poziomu jednego interfejsu.

Który hosting VPS jest najlepszy do automatyzacji n8n i przepływu pracy?

Hostinger Rozwiązanie hostingu VPS n8n
HostingerVPS zawiera gotowe szablony n8n z włączonym Dockerem i trybem kolejki.

Hostinger jest najlepszym hostingiem VPS dla n8n i automatyzacji przepływu pracy. Firma była jednym z pierwszych popularnych dostawców hostingu oferujących samodzielnie hostowane plany VPS n8n, wyposażone w gotowe szablony do wdrożeń Docker i konfiguracji trybu kolejki.

Hostinger Zawiera również asystenta Kodee opartego na sztucznej inteligencji, który usprawnia zarządzanie serwerami i automatyzację zadań, obniżając barierę dla użytkowników, którzy nie są ekspertami od Linuksa. W połączeniu z wyjątkowo niską ceną, Hostinger sprawia, że ​​eksperymentowanie z projektami automatyzacji przepływu pracy i ich skalowanie staje się opłacalne.

Twórcy korzystający z n8n do obsługi danych, integracji lub wewnętrznych przepływów pracy HostingerVPS firmy oferuje rzadkie połączenie ceny, szablonów gotowych do automatyzacji i wydajności.

Który hosting VPS jest najlepszy dla firm SaaS?

ScalaHosting Plany hostingu AWS
ScalaHosting użytkownicy mogą dokonać aktualizacji do infrastruktury AWS, zachowując jednocześnie SPanel i zarządzane wsparcie, idealne dla firm SaaS planujących rozwój w przyszłości. Plan podstawowy zaczyna się od 61.96 USD/mies. i oferuje 2 rdzenie procesora, 4 GB pamięci RAM i 80 GB pamięci masowej.

ScalaHosting jest najlepszym VPS-em dla obciążeń SaaS. Jego SPanel panel sterowania, globalne lokalizacje serwerów i ścieżka aktualizacji do infrastruktury AWS zapewniają zespołom SaaS elastyczność, która pozwala na niedrogie uruchomienie i skalowanie do pojemności klasy korporacyjnej, gdy zajdzie taka potrzeba.

Z naszego doświadczenia, ScalaHosting Łączy efektywność kosztową z przyszłościową skalowalnością. Projekty SaaS mogą zaczynać od małych projektów na platformie VPS, a następnie płynnie przechodzić do środowisk obsługiwanych przez AWS, zachowując ten sam zespół wsparcia i SPanel ekosystem. To sprawia, że ScalaHosting jeden z najbardziej wszechstronnych wyborów dla firm SaaS planujących rozwój.

Który hosting VPS jest najlepszy do handlu na rynku Forex?

Hostinger VPS obsługuje MT4 i MT5 z wieloma globalnymi lokalizacjami serwerów.

Hostinger jest najlepszym dostawcą hostingu VPS do handlu na rynku Forex. Jego VPS obsługuje MetaTrader 4 (MT4) i MetaTrader 5 (MT5), a serwery znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, UE i Azji, co zapewnia połączenia handlowe o niskim opóźnieniu.

Mimo to, wyspecjalizowani dostawcy Forex VPS mogą oferować dodatkowe optymalizacje, takie jak połączenia z konkretnymi brokerami o bardzo niskim opóźnieniu. Aby uzyskać bardziej spersonalizowane opcje, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem. najlepszy hosting VPS na rynku Forex.

Który hosting VPS jest najlepszy dla serwerów gier?

Hostinger Serwer dla graczy
HostingerSerwer gier VPS firmy 's obejmuje wbudowany panel gier ułatwiający konfigurację i zarządzanie, z pełnym dostępem do roota i niskimi opóźnieniami, co pozwala na uruchamianie gier wieloosobowych, takich jak Minecraft, CS:GO czy PalWorld.

Hostinger jest najlepszym dostawcą hostingu VPS dla serwerów gier. Platforma zapewnia łatwą kontrolę nad modami, stabilną wydajność i łączność o niskim opóźnieniu, dzięki czemu nadaje się do popularnych tytułów wieloosobowych, takich jak Minecraft, CS:GO, Palworld, Valheim, Rust i ARK.

HostingerPlany gamingowe VPS obejmują pełny dostęp do roota, dysk SSD i wiele dystrybucji Linuksa, dzięki czemu gracze mogą skonfigurować środowisko zgodnie ze swoimi potrzebami. Dzięki wbudowanemu Panelowi Gier nawet początkujący hostowie mogą szybko skonfigurować i zarządzać serwerami. Alokacja zasobów jest korzystna dla małych i średnich społeczności, co ułatwia… Hostinger Ekonomiczne rozwiązanie do obsługi niestandardowych serwerów gier.

Aby uzyskać więcej możliwości wyboru, przeczytaj nasz spersonalizowany przewodnik najlepszy hosting serwerów gier.

Który hosting VPS jest najlepszy dla forów?

Plany VPS Hostpapa
HostPapa Plany VPS (Przeglądaj i porównuj tutaj) oferują natychmiastowe udostępnianie i gwarantowane dedykowane zasoby, co zapewnia szybszą konfigurację i spójną wydajność od razu po wyjęciu z pudełka.

ScalaHosting oraz HostPapa są dwoma najlepszymi dostawcami VPS do prowadzenia forów internetowychOba rozwiązania zapewniają stabilność, skalowalność i wsparcie, których potrzebują aktywne społeczności, aby zachować szybkość i bezpieczeństwo.

ScalaHosting oferuje wyjątkową wartość dzięki swojej zastrzeżonej SPanel i technologie SShield, dając użytkownikom pełną kontrolę dzięki wbudowanym zabezpieczeniom i automatycznym aktualizacjom. Plany VPS są elastyczne i obejmują codzienne kopie zapasowe, DDoS ochronę i możliwość wdrożenia w infrastrukturze AWS w celu zapewnienia globalnego zasięgu — co czyni ją idealną dla społeczności o dużym natężeniu ruchu lub społeczności międzynarodowych.

HostPapaTymczasem , oferuje prostą i przejrzystą platformę VPS, idealną dla właścicieli forów, którzy cenią prostotę i niezawodną obsługę. Wszystkie plany działają w oparciu o pamięć masową NVMe i system operacyjny CloudLinux, z zarządzanymi poziomami obejmującymi cPanel, ochronę Imunify360 i GlobalSign. SSLSzybka reakcja pomocy technicznej i przejrzyste rozdysponowanie zasobów sprawiają, że jest to doskonały wybór dla małych i średnich forów, które potrzebują przewidywalnej wydajności bez konieczności płacenia cen na poziomie korporacyjnym.

Aby poznać więcej alternatyw, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem na temat najlepszy hosting dla stron forów.

Który hosting VPS jest najlepszy dla projektów AI/ML?

Atlantic.Net zapewnia NVIDIA L40S i H100 NVL GPU infrastruktura do szkolenia sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, wnioskowania i obliczeń o wysokiej wydajności.
Atlantic.Net zapewnia NVIDIA L40S i H100 NVL GPU infrastruktura do szkolenia sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, wnioskowania i obliczeń o wysokiej wydajności.

Atlantic.Net jest najlepszym dostawcą hostingu VPS dla projektów z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Deweloperzy mogą używać standardowego serwera VPS w chmurze do lekkiego tworzenia, przygotowywania danych i aplikacji na wczesnym etapie, a następnie przejść do GPU chmura lub dedykowana GPU infrastruktury w miarę wzrostu wymagań obliczeniowych.

Atlantic.Net zapewnia NVIDIA Opcje L40S i H100 NVL, współdzielone lub dedykowane GPU alokacja, pełny dostęp do roota i wielodostępnośćGPU konfiguracje. Jego GPU Środowiska obsługują TensorFlow, PyTorch i CUDA do trenowania modeli, dostrajania, wnioskowania i innych zadań przetwarzania równoległego. Daje to zespołom AI bardziej przejrzystą ścieżkę skalowania niż dostawcy ograniczeni do planów VPS opartych na procesorach.

Który hosting VPS z obsługą systemu Windows jest najlepszy?

Verpex jest dobrym wyborem systemu Windows VPS dla użytkowników dbających o budżet, Atlantic.Net lepiej nadaje się do poważnych zadań biznesowych i produkcyjnych. Obaj dostawcy obsługują środowiska Windows, ale ich celem są różne poziomy wymagań technicznych i operacyjnych.

Verpex Oferuje zarządzane i niezarządzane plany Windows VPS z licencją Windows, Plesk, dostępem do roota i skalowalnymi zasobami. Oferuje bardziej przystępny punkt wyjścia dla stron internetowych, resellerów, środowisk testowych i mniejszych aplikacji opartych na platformie Microsoft.

Atlantic.Net Obsługuje system Windows w szerszej infrastrukturze chmurowej z rozliczeniami godzinowymi, wieloma kategoriami serwerów, ośmioma regionami oraz opcjonalnymi usługami zarządzanymi lub zorientowanymi na zgodność. Jest to lepszy wybór dla produktów SaaS, aplikacji biznesowych, regulowanych obciążeń i projektów, które mogą później wymagać dedykowanych lub GPU infrastruktura.

Który hosting VPS z obsługą systemu Linux jest najlepszy?

ScalaHosting oraz RoseHosting są najlepszymi dostawcami VPS oferującymi wsparcie dla systemu Linux. Oba systemy oferują szeroki wybór dystrybucji, w tym Ubuntu, AlmaLinux, Debian i CentOS, dając deweloperom pełną kontrolę nad konfiguracją i wdrażaniem preferowanego przez nich stosu Linuksa.

ScalaHosting integruje Linux VPS z SPanel, codzienne kopie zapasowe i zabezpieczenia SShield. Ta konfiguracja upraszcza zarządzanie, eliminując konieczność licencjonowania paneli innych firm, zapewniając jednocześnie ciągłą ochronę. RoseHosting, z kolei, kładzie nacisk na dedykowane zasoby i przejrzyste ceny. Ceny rejestracji i odnowienia pozostają takie same, gwarantując przewidywalne koszty i stabilną wydajność serwera Linux.

Który hosting VPS z obsługą Ubuntu jest najlepszy?

ScalaHosting jest najlepszym dostawcą serwerów VPS dla hostingu Ubuntu. Platforma zawiera gotowe do wdrożenia szablony Ubuntu, dzięki którym deweloperzy mogą uruchamiać środowiska w ciągu kilku minut. SPanel integracja umożliwia zarządzanie stronami internetowymi, bazami danych i pocztą e-mail z poziomu jednego interfejsu, bez dodatkowych kosztów panelu sterowania.

Wzmocnienie bezpieczeństwa i skalowalności ScalaHostingWartość. Każdy plan obejmuje ochronę SShield w czasie rzeczywistym i automatyczne codzienne kopie zapasowe, dzięki czemu jest odpowiedni dla deweloperów, obciążeń SaaS i firm korzystających z Ubuntu. Ścieżka aktualizacji AWS zapewnia płynne skalowanie od VPS na poziomie startowym do infrastruktury korporacyjnej bez migracji dostawców.

Który hosting VPS z obsługą cPanel jest najlepszy?

InMotion Hosting oraz Verpex są najlepszymi dostawcami VPS z obsługą cPanel. Oba rozwiązania integrują licencje cPanel/WHM bezpośrednio ze swoimi planami VPS, dzięki czemu są idealne dla agencji i użytkowników, którzy polegają na ekosystemie cPanel.

InMotion Hosting kładzie nacisk na niezawodność klasy biznesowej, z obsługą w USA, SSL, DDoS Ochrona i pomoc w migracji. Jej bogate doświadczenie biznesowe sprawia, że ​​jest to niezawodny wybór dla firm, które cenią sobie stabilność.

Verpex lepiej nadaje się dla resellerów i freelancerów. Plany VPS średniej klasy umożliwiają hostowanie ponad 100 stron internetowych, a platforma zawiera narzędzia resellerskie white-label. Chociaż licencjonowanie cPanel wiąże się z dodatkowymi kosztami, Verpex nadal atrakcyjna dla użytkowników, którzy zwracają uwagę na budżet i potrzebują zarządzania wieloma lokalizacjami.

Który hosting VPS z obsługą płatności kryptowalutowych jest najlepszy?

Hostinger jest najlepszym dostawcą hostingu VPS dla płatności kryptowalutowych. Umożliwia klientom płacenie Bitcoinami, Ethereum, Litecoinami i kilkoma innymi kryptowalutami, co ułatwia życie użytkownikom dbającym o prywatność lub firmom w regionach, w których liczba bramek płatniczych jest ograniczona.

Oprócz elastyczności płatności, Hostinger VPS obejmuje dysk SSD NVMe, pełny dostęp do roota, szablony gotowe do automatyzacji i asystenta Kodee AI. W połączeniu z wyjątkowo niską ceną, Hostinger wyróżnia się jako najbardziej dostępny host dla klientów, którzy na pierwszym miejscu stawiają kryptowaluty i chcą korzystać z niezawodnego hostingu VPS bez konieczności korzystania z tradycyjnych systemów bankowych.

Co to jest VPS Hosting?

Jak działa serwer hostingowy VPS - infografika

Hosting na wirtualnym serwerze prywatnym (VPS) izoluje Twoją witrynę internetową lub aplikację na serwerze wirtualnym. Każdy VPS korzysta z własnego systemu operacyjnego z dedykowanym procesorem, pamięcią RAM i przydzielonymi danymi do przechowywania danych, dzięki czemu użytkownicy mają większą kontrolę, możliwości personalizacji i stabilność niż w przypadku hostingu współdzielonego.

Do czego można wykorzystać hosting VPS?

Hosting VPS obsługuje szeroki zakres obciążeń.

Witryny i sklepy internetowe o dużym ruchu użyj VPS, aby zapewnić szybki czas ładowania i chronić dane klientów. Agencje i freelancerzy hostuj wiele stron internetowych na jednym koncie, mając oddzielne zasoby dla każdego projektu. Programiści wdrażać aplikacje SaaS, oprogramowanie do handlu Forex i serwery gier wieloosobowych.

Jego elastyczność pozwala na konfigurację serwerów tak, aby spełniały konkretne wymagania techniczne lub biznesowe.

Jak VPS wypada w porównaniu z hostingiem współdzielonym i dedykowanym?

Hosting VPS plasuje się pomiędzy hostingiem współdzielonym a dedykowanym. Łączy wydajność, kontrolę i cenę, co czyni go logicznym wyborem dla użytkowników, którzy wyrośli już z hostingu współdzielonego.

W porównaniu do hostingu współdzielonegoVPS oferuje dedykowane zasoby, silniejszą izolację i lepsze zabezpieczenia. Plany współdzielone dzielą zasoby procesora i pamięci RAM między wielu użytkowników, co powoduje spadek wydajności, gdy ruch na jednej stronie gwałtownie wzrasta. VPS unika tego problemu, przydzielając gwarantowane zasoby do każdego konta.

W porównaniu do hostingu dedykowanegoVPS jest bardziej przystępny cenowo i łatwiejszy w zarządzaniu. Serwery dedykowane zapewniają maksymalną moc, ale wymagają wyższych kosztów i skomplikowanej konserwacji. VPS oferuje wiele tych samych korzyści dzięki wirtualizacji, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów sprzętowych.

Zalety i wady hostingu VPS

ZALETY

  • Dedykowane zasoby zapewniające lepszą wydajność i stabilność
  • Pełny dostęp root umożliwiający personalizację i kontrolę oprogramowania
  • Łatwe skalowanie z dodatkowym procesorem, pamięcią RAM lub pamięcią masową
  • Zwiększone bezpieczeństwo dzięki izolacji środowiska
  • Obsługuje różnorodne obciążenia, takie jak SaaS, handel elektroniczny, handel na rynku Forex czy gry

Wady

  • Wyższy koszt niż w przypadku hostingu współdzielonego
  • Wiedza techniczna wymagana w przypadku planów niezarządzanych
  • Ograniczona skalowalność w porównaniu z hostingiem w chmurze
  • Hałaśliwi sąsiedzi nadal możliwi, jeśli dostawca przesadzi ze sprzętem

Ostatnie przemyślenia na temat wyboru odpowiedniego hostingu VPS

Wybór odpowiedniego dostawcy hostingu VPS zależy od obciążenia, doświadczenia technicznego i planów rozwoju. Porównaj alokację zasobów, przestrzeń dyskową i kopie zapasowe, poziom zarządzania, skalowalność, bezpieczeństwo, wsparcie, lokalizacje serwerów i całkowity koszt długoterminowy, zamiast polegać wyłącznie na reklamowanej cenie początkowej.

Jeśli czujesz się komfortowo zarządzając serwerem, Hostinger Oferuje niedrogie, niezarządzane plany VPS z pełnym dostępem do roota. Jeśli chcesz, aby dostawca obsługiwał aktualizacje, monitorowanie i bezpieczeństwo serwera, ScalaHosting jest naszą preferowaną opcją zarządzaną. SPanel Platforma zapewnia również ścieżkę do zarządzanej infrastruktury AWS w miarę rozwoju projektu.

Hosting VPS zapewnia większą kontrolę, spójność zasobów i skalowalność niż hosting współdzielony, bez wyższych kosztów serwera dedykowanego. Jest odpowiedni dla rozwijających się witryn biznesowych, sklepów internetowych, aplikacji SaaS, środowisk programistycznych i innych zadań wymagających odizolowanego środowiska serwerowego.

Nadal nie wiesz, który dostawca spełni Twoje potrzeby? Uzyskaj bezpłatną konsultację hostingową od naszego zespołu. Jeśli kupiłeś już plan VPS, nasz usługa pomocy w konfiguracji hostingu może zająć się konfiguracją techniczną i pomóc Ci uniknąć typowych błędów konfiguracyjnych.

Możesz być zainteresowanym także tym:

O autorze: Jerry Low

Jerry Low ma ponad 20 lat doświadczenia w budowaniu i hostowaniu stron internetowych. Założył HostScore aby przekształcić to praktyczne doświadczenie w praktyczne recenzje hostingu oparte na monitorowaniu dostępności, pomiarach prędkości, sprawdzaniu opóźnień i testach obciążenia.
Zdjęcie autora

Więcej z HostScore

Znajdź usługodawcę hostingowego opartego na rzeczywistych danych testowych

HostScore Weryfikacja dostawców hostingu internetowego na podstawie czasu TTFB, czasu sprawności, wyników testów obciążenia, opóźnień i podstawowych wskaźników internetowych (Core Web Vitals). Nasz Web Hosting Finder łączy te dane z typem Twojej witryny, przewidywanym ruchem i budżetem, aby polecić odpowiednie opcje.

Sprawdź, dlaczego każdy host spełnia Twoje potrzeby, jakie ograniczenia warto sprawdzić i jakich kompromisów możesz się spodziewać.

Wypróbuj Web Hosting Finder (bezpłatnie)