Najlepsze rozwiązania hostingu bare metal na rok 2025 to: Atlantic.Net, InMotion Hosting, Ultahost, Liquid Web i KnownHost. Dostawcy ci oferują wysoką wydajność obliczeniową, przewidywalną alokację zasobów i bezpośrednią kontrolę nad sprzętem bez warstwy wirtualizacji.
Hosting bare metal zapewnia dedykowany procesor, pamięć RAM, pamięć masową i przepustowość sieciową dla aplikacji, które nie mogą sobie pozwolić na problemy z hałasem sąsiadów lub obciążeniem współdzielonego hiperwizora. Kupujący zazwyczaj porównują te serwery na podstawie typu procesora, konfiguracji pamięci, architektury pamięci masowej, limitów przepustowości i opcji zarządzania.
Atlantic.Net znajduje się na czele naszej listy dzięki infrastrukturze zorientowanej na zgodność z przepisami i konfiguracji sieci o wysokim stopniu izolacji. InMotion Hosting wyróżnia się nielimitowaną przepustowością 10 Gb/s i narzędziami ułatwiającymi automatyzację. Ultahost Oferuje najniższą cenę wyjściową dzięki nowoczesnemu sprzętowi DDR5 i Ryzen, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących długoterminowej wartości. Liquid Web kładzie nacisk na szybkie udostępnianie i w pełni zarządzane opcje, podczas gdy KnownHost wspiera wdrożenia z pełną kontrolą dzięki swoim niezarządzanym serwerom dedykowanym, budowanym na zamówienie.
W tym przewodniku wyjaśniono, jak działa każdy dostawca, czym różnią się ich urządzenia i która platforma jest najbardziej odpowiednia do konkretnych obciążeń, takich jak przetwarzanie AI/LLM, witryny o dużym ruchu i środowiska regulowane.
| Host sieciowy | CPU | Pamięć | Dyski | Przepustowość / Port | Cena startowa | Główne cechy i uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Atlantic.Net | Intel Xeon E-2236, 3.4 GHz | 64GB DDR4 | 2 dyski SSD 480 GB | 20 TB przy 1 Gb/s | $ 138.00 / mc | SLA gwarantujące 100% dostępności; opcje z procesorami Intel lub AMD EPYC; konfiguracje niestandardowe. |
| InMotion Hosting | Intel Xeon Silver 4214, 3.20 GHz | 192 GB DDR4 | 2 dyski SSD NVMe o pojemności 1 TB | Do 10 Gb/s bez limitu | $ 279.99 / mc | Klasa komercyjna; lokalizacje w USA/UE; bezpłatny węzeł sterujący Ansible. |
| Ultahost | Intel Xeon 3-1265L V3, 2.5 GHz | 16GB DDR5 | 1×256 GB dysk SSD NVMe | Port 300 Mb/s, nieograniczony ruch | $ 74.80 / mc | Bezpłatne zarządzanie miesięczne; 100% dostępności; obsługa VMware/Proxmox. |
| LiquidWeb | Intel E-2134, 3.5 GHz | 16GB DDR4 | 2 dyski SSD 480 GB | 10TB | $ 88.00 / mc | Samodzielnie lub w pełni zarządzane; DDoS ochrona wliczona w cenę. |
| ZnanyHost | Intel Xeon E-2224, 3.4 GHz | 16GB DDR4 | 240GB SSD | 10 TB przy 1 Gb/s | $ 109.00 / mc | Wykonane na zamówienie; Atlanta DC; DDoS ochrona + IPMI. |
1. Atlantic.Net
Strona internetowa: https://www.atlantic.net/bare-metal-servers/
Atlantic.Net oferuje serwery bare metal Zaprojektowane z myślą o regulowanych obciążeniach i wrażliwych aplikacjach. Infrastruktura obsługuje wdrożenia zgodne z normami HIPAA i PCI, a platforma wykorzystuje wirtualizację sieci warstwy 2 do izolacji ruchu na poziomie sprzętowym.
Firma oferuje zarówno procesory Intel Xeon, jak i AMD EPYC, przy czym procesory EPYC są preferowane do zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej, takich jak analityka, duże bazy danych oraz obciążenia AI lub LLM. Nawet konfiguracja podstawowa zawiera 64 GB pamięci RAM DDR4, a dla klientów potrzebujących bardziej dopasowanego sprzętu dostępne są niestandardowe konfiguracje serwerów.
Czemu Atlantic.Net jest naszym wyborem nr 1 pod względem zgodności i izolacji?
Atlantic.Net Zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad serwerami, dostarczając maszyny bez preinstalowanego hypervisora. Zmniejsza to obciążenie i pozwala zespołom skonfigurować system operacyjny i stos od podstaw. Opcjonalne usługi zarządzane, takie jak zapory sieciowe, wykrywanie włamań i zarządzanie serwerami, zapewniają elastyczność organizacjom, które oczekują wydajności bez ingerencji w środowisko i wsparcia technicznego. Ta równowaga między izolacją sprzętową, zgodnością z przepisami i personalizacją sprawia, że Atlantic.Net nasze najlepsze zalecenie dla wdrożeń skupiających się na bezpieczeństwie.
| ZALETY | Wady |
|---|---|
| Obsługuje wdrożenia zgodne z HIPAA i PCI | Cena wejścia jest wyższa niż u niektórych konkurentów |
| Zapewnia silną izolację sieciową warstwy 2 | Centra danych znajdują się głównie w USA |
| Oferuje opcje Intel Xeon i AMD EPYC | Usługi zarządzane zwiększają koszty |
| Umożliwia pełną kontrolę systemu operacyjnego i stosu (bez hiperwizora) | |
| Dostępne niestandardowe konstrukcje z gołego metalu |
2. InMotion Hosting
Odwiedź online: https://www.inmotionhosting.com/bare-metal-servers/
InMotion Hosting Firma oferuje serwery fizyczne klasy komercyjnej, przeznaczone do obsługi aplikacji o dużym natężeniu ruchu i obciążeń intensywnie przetwarzających dane. Platforma oferuje nielimitowaną przepustowość do 10 Gb/s we wszystkich wymienionych planach, co czyni ją jedną z najbardziej hojnych przepustowości sieciowych w tej kategorii. Oferta sprzętowa obejmuje procesory o dużej liczbie rdzeni i wątków, dyski SSD NVMe oraz możliwość wdrożenia w centrach danych w USA lub UE. Użytkownicy techniczni otrzymują również bezpłatny węzeł sterujący Ansible z pierwszym serwerem, który przyspiesza zautomatyzowane wdrożenia.
Czemu InMotion Hosting wyróżnia się pojemnością sieci?
InMotion Hosting Obsługuje obciążenia korporacyjne wymagające stałej przepustowości i przewidywalnej alokacji zasobów. Ich nielimitowana przepustowość 10 Gb/s zapewnia witrynom o dużym natężeniu ruchu i aplikacjom intensywnie korzystającym z API możliwość skalowania bez ponoszenia kar za przepustowość.
W połączeniu z solidnymi konfiguracjami procesora i narzędziami automatyzacji, InMotion Hosting stanowi niezawodną opcję dla firm, które nie mogą sobie pozwolić na standardowy, dedykowany hosting i potrzebują stabilnej wydajności sieci.
| ZALETY | Wady |
|---|---|
| Zapewnia nieograniczoną przepustowość do 10 Gb/s | Brak centrów danych poza USA i UE |
| Zawiera bezpłatny węzeł sterujący Ansible | Niektóre obciążenia mogą wymagać GPU opcje nie są oferowane |
| Obsługuje konfiguracje procesora o dużej liczbie rdzeni/wątków. |
3. Ultahost
Odwiedź online: https://www.ultahost.com/
Ultahost Oferuje jedne z najniższych cen serwerów gołych w tej kategorii, jednocześnie dostarczając nowoczesny sprzęt. Ich serwery dedykowane są wyposażone w pamięć RAM DDR5, dysk NVMe i wydajne procesory, w tym AMD Ryzen 9 i dwa procesory AMD EPYC.
Wszystkie produkty Ultahost Plany dedykowane obejmują nieograniczoną przepustowość, 100% gwarancję dostępności i bezpłatne comiesięczne zarządzanie serwerem. Wdrożenie jest również szybkie – serwery w Niemczech są często dostarczane w mniej niż 40 minut.
Czemu Ultahost zapewnia wysoką wartość użytkownikom zwracającym uwagę na koszty?
Ultahost Firma utrzymuje niskie ceny, oferując długoterminowe cykle rozliczeniowe i usprawnione zarządzanie. Połączenie nowoczesnych komponentów, nieograniczonego ruchu i wbudowanego zarządzania tworzy ofertę wartości, z którą niewielu konkurentów może się równać w podobnych cenach. Użytkownicy, którzy potrzebują dedykowanego przetwarzania bez konieczności ponoszenia wysokich opłat miesięcznych, znajdą… Ultahost praktyczny punkt wejścia do hostingu gołego metalu.
| ZALETY | Wady |
|---|---|
| Oferuje najniższą cenę początkową spośród naszych wyborów | Nieograniczona przepustowość działa na współdzielonych portach sieciowych |
| Obejmuje bezpłatne miesięczne zarządzanie | Mniej funkcji nastawionych na zgodność. |
| Zapewnia pamięć RAM DDR5 i nowoczesne procesory Ryzen/EPYC | Możliwości personalizacji sprzętu są ograniczone. |
4. LiquidWeb
Odwiedź online: https://www.liquidweb.com/
Liquid Web oferuje serwery bare metal przeznaczone dla użytkowników, którzy potrzebują szybkiej aktywacji i solidnego wsparcia. Oferta obejmuje platformy Intel i AMD, z pamięcią masową NVMe i przepustowością 10 TB we wszystkich planach. Kluczową zaletą jest możliwość wyboru między usługą samozarządzaną a w pełni zarządzaną. Liquid Web kładzie nacisk na wydajność, wdrażając serwery bez warstwy wirtualizacji, co pomaga wyeliminować obciążenie związane z obciążeniami obliczeniowymi. Chociaż firma deklaruje szybkie provisionowanie (zazwyczaj 40 minut), nasze ostatnie doświadczenia wykazały opóźnienia w aktywacji serwerów w chmurze, co sugeruje, że czas ten może się różnić.
Czemu LiquidWeb Czy serwer typu bare metal nadaje się do wdrożeń, w których najważniejsza jest wydajność?
Liquid Web jest atrakcyjny dla klientów, którzy chcą mieć kontrolę nad zarządzaniem serwerami, zachowując jednocześnie dostęp do wsparcia ekspertów w razie potrzeby. Konstrukcja bez wirtualizacji jest korzystna dla systemów HPC, gier i aplikacji korporacyjnych, które wymagają bezpośredniego dostępu do sprzętu. W połączeniu z wieloma lokalizacjami na całym świecie i elastycznymi planami zarządzania, Liquid Web pozostaje mocnym wyborem dla zespołów ceniących wydajność i elastyczność operacyjną.
| ZALETY | Wady |
|---|---|
| Oferuje szybkie zaopatrzenie (zgodnie z deklaracją) | Nasze ostatnie wdrożenie zajęło dłużej niż oczekiwano |
| Usuwa obciążenie wirtualizacji, zapewniając wydajność na poziomie podstawowym | Ceny są wyższe w przypadku planów najwyższej klasy |
| Wykorzystuje pamięć masową NVMe o przepustowości 10 TB | Początkowe konfiguracje mogą wymagać ręcznego dostrojenia |
| Ma silną reputację wsparcia |
5. FamousHost
Odwiedź online: https://www.knownhost.com/
KnownHost koncentruje się na budowanych na zamówienie niezarządzanych serwerach dedykowanych, które dają użytkownikom pełną kontrolę nad oprogramowaniem (choć oferują również zarządzane plany hostingu dedykowanego). Ich oferta sprzętowa obejmuje nowoczesne procesory AMD Ryzen, Intel Xeon i AMD EPYC, z przewidywalnym czasem instalacji i solidnymi konfiguracjami bazowymi.
Wszystkie dedykowane serwery KnownHost obejmują przydział IP /29 (pięć użytecznych adresów), dostęp IPMI oraz miesięczną przepustowość od 10 TB do 30 TB, w zależności od modelu. Chociaż wszystkie plany są dostarczane z centrum danych w Atlancie, KnownHost utrzymuje silną reputację w zakresie dostępności i responsywnego wsparcia.
Dlaczego KnownHost jest idealny dla użytkowników technicznych?
KnownHost jest idealny dla zespołów, które preferują samodzielną konfigurację i konserwację serwerów. Pełny dostęp do roota, konfigurowalne kompilacje i transparentne opcje sprzętowe sprawiają, że jest to praktyczny wybór dla programistów, administratorów systemów i firm, które chcą mieć pełną kontrolę. Pozytywne opinie użytkowników i niezmiennie wysoka niezawodność dodatkowo umacniają pozycję KnownHost jako niezawodnego dostawcy niezarządzanych serwerów fizycznych.
| ZALETY | Wady |
|---|---|
| Buduje serwery na zamówienie z nowoczesnymi procesorami | Wszystkie serwery znajdują się w jednym centrum danych w Atlancie |
| Zawiera blok IP /29 z każdym serwerem | Nie jest to idealne rozwiązanie dla kupujących, którzy potrzebują ram zgodności. |
| Cenione za niezawodność i dostępność |
Konfiguracja hostingu może być skomplikowana. Właśnie dlatego stworzyliśmy HostScore Setup Help, usługa gotowa do użycia, dzięki której prawidłowo skonfigurujesz swój hosting.
Pomagamy przy SSL instalacja, konfiguracja DNS i serwera nazw, WordPress Instalacja lub migracja oraz dostrajanie zabezpieczeń. Opłata jednorazowa. Gwarancja zwrotu 100%.
Poznaj nasze usługiPorównanie planów serwerów Bare Metal
| Host sieciowy | CPU | Pamięć | Dyski | Przepustowość / Port | Cena startowa | Główne cechy i uwagi |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Atlantic.Net | Intel Xeon E-2236, 3.4 GHz | 64GB DDR4 | 2 dyski SSD 480 GB | 20 TB przy 1 Gb/s | $ 138.00 / mc | SLA gwarantujące 100% dostępności; opcje z procesorami Intel lub AMD EPYC; konfiguracje niestandardowe. |
| InMotion Hosting | Intel Xeon Silver 4214, 3.20 GHz | 192 GB DDR4 | 2 dyski SSD NVMe o pojemności 1 TB | Do 10 Gb/s bez limitu | $ 499.99 / mc | Klasa komercyjna; lokalizacje w USA/UE; bezpłatny węzeł sterujący Ansible. |
| Ultahost | Intel Xeon 3-1265L V3, 2.5 GHz | 16GB DDR5 | 1×256 GB dysk SSD NVMe | Port 300 Mb/s, nieograniczony ruch | $ 74.80 / mc | Bezpłatne zarządzanie miesięczne; 100% dostępności; obsługa VMware/Proxmox. |
| LiquidWeb | Intel E-2134, 3.5 GHz | 16GB DDR4 | 2 dyski SSD 480 GB | 10TB | $ 88.00 / mc | Samodzielnie lub w pełni zarządzane; DDoS ochrona wliczona w cenę. |
| ZnanyHost | Intel Xeon E-2224, 3.4 GHz | 16GB DDR4 | 240GB SSD | 10 TB przy 1 Gb/s | $ 109.00 / mc | Wykonane na zamówienie; Atlanta DC; DDoS ochrona + IPMI. |
Każdy z wymienionych dostawców serwerów fizycznych wyróżnia się w różnych obszarach, od wydajności obliczeniowej i przepustowości, po zgodność i pełną kontrolę wdrożeń. Właściwy wybór zależy od konkretnego obciążenia i potrzeb operacyjnych.
Mając już porównane podstawowe specyfikacje, możemy w kolejnej sekcji sprawdzić, który dostawca sprawdza się w poszczególnych scenariuszach rzeczywistych.
Który host bare metal jest najlepszy dla sztucznej inteligencji, studiów magisterskich i obciążeń wymagających dużej mocy obliczeniowej?
Najlepszy host bare metal dla sztucznej inteligencji, LLM i obciążeń wymagających dużej mocy obliczeniowej to Atlantic.Net, a następnie LiquidWeb Dla użytkowników, dla których priorytetem jest liczba rdzeni, pojemność pamięci i bezpośredni dostęp do sprzętu. Obciążenia AI i LLM wymagają wysokiego paralelizmu, szybkiej pamięci masowej i niskiego narzutu. To obszary, w których obaj dostawcy dobrze się uzupełniają.
Atlantic.Net (wyższe poziomy) oferują procesory AMD EPYC z maksymalnie 64 rdzeniami i obsługują GPU-zasilane serwery dedykowane które można dodać do wdrożeń bare metal. Oferta obejmuje NVIDIA® L40S do wszechstronnych obciążeń AI oraz zaawansowany H100 NVL do szkolenia i wnioskowania na dużą skalę. W połączeniu z izolacją sieciową warstwy 2 i infrastrukturą zgodną z HIPAA/PCI, Atlantic.Net nadaje się do zespołów zajmujących się regulowanymi procesami sztucznej inteligencji, dostrajaniem LLM, systemami wyszukiwania wektorowego i innymi obciążeniami wymagającymi dużej mocy obliczeniowej.
Z drugiej strony, Liquid Web całkowicie eliminuje warstwę wirtualizacji, zapewniając procesom obliczeniowym bezpośredni dostęp do sprzętu bez obciążenia hiperwizora. To korzystne dla zadań obciążających procesor i obciążeń w stylu HPC. Pamięć masowa NVMe i dostępność procesorów AMD Ryzen pomagają utrzymać szybkie wejście/wyjście podczas ładowania modelu i przetwarzania wsadowego.
Który host typu bare metal jest najlepszy w przypadku witryn o dużym ruchu lub wymagających dużej przepustowości?
Najlepszym hostem typu bare metal do zadań o dużym natężeniu ruchu i dużej przepustowości jest InMotion Hosting, dzięki nielimitowanej sieci 10 Gb/s we wszystkich planach klasy komercyjnej. Ta konfiguracja obsługuje aplikacje na dużą skalę, obciążone sklepy eCommerce, platformy oparte na API oraz witryny multimedialne, które wymagają stałej przepustowości bez martwienia się o miesięczne limity transferu. Pamięć masowa NVMe i procesory o dużej liczbie rdzeni i wątków dodatkowo pomagają utrzymać szybki czas reakcji podczas szczytów ruchu.
Ultahost To kolejna solidna opcja dla środowisk o dużej przepustowości, ponieważ oferuje nieograniczony ruch na wszystkich serwerach dedykowanych. Porty sieciowe różnią się przepustowością od 300 Mb/s do 2 Gb/s, a brak limitów transferu zapewnia stabilną przewidywalność kosztów w projektach o zmiennym lub nieprzewidywalnym ruchu. Firmy poszukujące tańszej alternatywy InMotion Hosting często znaleźć Ultahost bardziej dostępne do długotrwałego użytkowania.
Który host z fizycznym serwerem jest najlepszy dla branż regulowanych (HIPAA, PCI, finanse)?
Atlantic.Net To oczywisty wybór dla obciążeń regulowanych, ponieważ obsługuje wdrożenia zgodne z HIPAA i PCI, oferuje izolację ruchu w warstwie 2 oraz opcjonalne zarządzane usługi bezpieczeństwa, takie jak zapory sieciowe i wykrywanie włamań. Infrastruktura firmy jest zgodna z potrzebami systemów opieki zdrowotnej, platform fintech i przedsiębiorstw wymagających ścisłej kontroli i sprawdzonych procesów. Możliwość wdrażania niestandardowego sprzętu i GPUKonfiguracje oparte na sztucznej inteligencji są również przydatne w organizacjach przeprowadzających wrażliwe analizy oparte na sztucznej inteligencji.
Który dostawca infrastruktury bare metal oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny?
Dostawca, który zapewnia najwyższą ogólną wartość, to UltahostIch cena początkowa jest najniższa spośród naszych propozycji, a długoterminowe cykle rozliczeniowe sprawiają, że serwery z dużą liczbą rdzeni i pamięcią DDR5 są dostępne dla mniejszych zespołów. Bezpłatne miesięczne zarządzanie zmniejsza obciążenie operacyjne dla klientów, którzy oczekują wydajności bez konieczności posiadania własnego systemu, ale nie mają administratorów systemów. Nieograniczona przepustowość pozwala również na przewidywalność miesięcznych wydatków w przypadku aktywnych obciążeń produkcyjnych.
Który host bare metal jest najlepszy dla użytkowników, którzy chcą wdrożyć rozwiązania niezarządzane i z pełną kontrolą?
Najlepszym wyborem w przypadku wdrożeń z pełną kontrolą jest ZnanyHostPonieważ wszystkie niezarządzane serwery dedykowane oferują pełny dostęp do roota, IPMI i sprzęt budowany na zamówienie. Ich konfiguracje obejmują opcje Ryzen, Xeon i EPYC, dając użytkownikom technicznym elastyczność w dopasowywaniu obciążeń do konkretnych profili sprzętowych.
Stała dostępność i szybkie wsparcie techniczne KnownHost dodatkowo zwiększają niezawodność zespołów, które samodzielnie zarządzają swoim stosem.
Czym jest hosting Bare Metal i jak działa?
Hosting bare metal zapewnia fizyczny serwer dedykowany w całości jednemu użytkownikowi, bez warstwy wirtualizacji ani współdzielonego hiperwizora. Taka struktura zapewnia aplikacjom bezpośredni dostęp do rdzeni procesora, pamięci RAM i pamięci masowej, umożliwiając uruchamianie obciążeń bez konkurowania o zasoby sąsiednich użytkowników. Ponieważ środowisko jest oparte na jednym użytkowniku, wydajność pozostaje spójna, a użytkownicy mają pełną kontrolę nad konfiguracją systemu operacyjnego, stosu oprogramowania i warstw zabezpieczeń.
Serwery bare metal są powszechnie używane w obliczeniach o wysokiej wydajności, systemach sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, dużych bazach danych, przetwarzaniu wideo oraz aplikacjach korporacyjnych wymagających przewidywalnego zachowania sprzętu. W przeciwieństwie do serwery chmurowe W przypadku, gdy obciążenia mogą się przemieszczać między węzłami, zasoby fizyczne pozostają niezmienne na jednej maszynie, dopóki użytkownik nie wprowadzi celowych zmian w sprzęcie lub konfiguracji. Ten model jest odpowiedni dla organizacji, które priorytetowo traktują stabilność, zgodność i szybkość obliczeniową, a nie elastyczne skalowanie.
Czym serwery bare metal różnią się od serwerów VPS lub serwerów w chmurze?
Goły metal różni się od VPS hosting Ponieważ eliminuje hiperwizor, który dzieli sprzęt na zwirtualizowane segmenty. Serwer VPS współdzieli procesor, pamięć RAM i pamięć masową z wieloma użytkownikami, co wprowadza zmienność w zależności od tego, jak sąsiedzi zużywają zasoby. Serwer fizyczny całkowicie eliminuje ten problem, przydzielając wszystkie zasoby fizyczne jednemu użytkownikowi.
W porównaniu do hosting w chmurzeSerwer bare metal nie oferuje natychmiastowego skalowania pionowego ani automatycznego przełączania awaryjnego. Obciążenia w chmurze mogą się rozszerzać lub kurczyć w zależności od zapotrzebowania, podczas gdy serwer bare metal wymaga ręcznych dostosowań sprzętowych lub migracji. Serwer bare metal zapewnia jednak bardziej stabilną wydajność procesora, lepszą przepustowość wejścia/wyjścia oraz pełną personalizację na poziomie głównym. Organizacje wybierają między tymi dwoma rozwiązaniami w zależności od tego, czy cenią sobie absolutną kontrolę i przewidywalność (serwer bare metal), czy elastyczność i elastyczność (chmura).
Zalety i wady wyboru serwera z gołym metalem
Serwery bare metal oferują przewidywalną wydajność dla pojedynczego użytkownika, ale wymagają większej odpowiedzialności operacyjnej niż hosting w chmurze czy VPS. Są one odpowiednie dla obciążeń, które wymagają pełnej kontroli nad sprzętem, wysokiej przepustowości obliczeniowej i ścisłej izolacji.
| ZALETY | Wady |
|---|---|
| Zapewnia przewidywalną, dedykowaną wydajność. | Skalowanie wymaga ręcznych uaktualnień lub migracji. |
| Usuwa obciążenie związane z wirtualizacją. | Dostarczanie jest wolniejsze niż w przypadku serwerów w chmurze. |
| Obsługuje pełną personalizację systemu operacyjnego i stosu. | Wyższy koszt procesorów o dużej liczbie rdzeni lub GPU Dodatki. |
| Nadaje się do obciążeń HPC, AI, analityki i baz danych. | Wymaga większych umiejętności zarządzania serwerem. |
| Zapewnia izolację w przypadku wdrożeń wymagających zgodności. | Ograniczona elastyczność w porównaniu ze środowiskami chmurowymi. |
Czy potrzebujesz zarządzanego czy niezarządzanego hostingu bare metal?
Zarządzany hosting bare metal jest odpowiedni dla zespołów, które potrzebują dedykowanego sprzętu bez konieczności zarządzania aktualizacjami systemu, poprawkami bezpieczeństwa, monitorowaniem i rozwiązywaniem problemów. Dostawcy tacy jak InMotion Hosting oraz Ultahost Zawierają opcje zarządzania, które redukują obciążenie operacyjne i pomagają zespołom niespecjalistycznym utrzymać stabilne środowisko produkcyjne. Serwery zarządzane przynoszą również korzyści organizacjom, które potrzebują przewidywalnego wsparcia lub działają w ramach rygorystycznych wymagań dotyczących dostępności.
Niezarządzany hosting bare metal jest idealny dla programistów, administratorów systemów i zespołów technicznych, którzy preferują pełną kontrolę nad środowiskiem. Dostawcy tacy jak KnownHost wspierają ten model, dając użytkownikom dostęp do roota, IPMI, konfigurowalne konfiguracje sprzętu i pełną swobodę w konfiguracji systemu. Takie podejście jest opłacalne, ale wymaga specjalistycznej wiedzy w zakresie wzmacniania serwerów, dostrajania wydajności i bieżącej konserwacji.
Jak wybrać odpowiednie elementy metalowe?
Wybór właściwego sprzętu typu goły metal zaczyna się od określenia obciążenia pracą.
Zadania wymagające dużej mocy obliczeniowej, takie jak wnioskowanie AI, analityka czy duże zapytania do baz danych, korzystają z dużej liczby rdzeni lub procesorów o wysokiej częstotliwości. Procesory AMD EPYC sprawdzają się w przypadku obciążeń równoległych, a procesory Ryzen lub Xeon o wysokiej częstotliwości sprawdzają się w przypadku operacji wrażliwych na opóźnienia. Wymagania dotyczące pamięci zależą od rozmiaru zbioru danych. Potoki AI i warstwy buforowania często wymagają od 128 GB do 1 TB pamięci RAM lub więcej.
Pamięć masowa i przepustowość wpływają na ogólną responsywność. Dyski SSD NVMe zapewniają znacznie krótszy czas odczytu/zapisu niż dyski SSD SATA i są zalecane do baz danych, indeksów wyszukiwania i modeli sztucznej inteligencji. Zapotrzebowanie na przepustowość zależy od wzorców ruchu: aplikacje o dużym natężeniu ruchu powinny priorytetowo traktować porty o przepustowości od 1 Gb/s do 10 Gb/s, podczas gdy usługi streamingowe lub intensywnie korzystające z API korzystają z nieograniczonych opcji transferu.
Ostateczna decyzja wymaga znalezienia równowagi między kosztami, wydajnością i poziomem kontroli wymaganym w przypadku operacji długoterminowych.
Szybkie podsumowanie
Hosting na komputerze jest odpowiedni dla firm i zespołów technicznych, które potrzebują stabilnej wydajności, pełnej kontroli nad sprzętem i środowiska wolnego od obciążeń związanych z wirtualizacją.
Każdy dostawca na naszej liście obsługuje inny typ klienta: Atlantic.Net koncentruje się na zgodności i izolacji, InMotion Hosting obsługuje obciążenia o dużym natężeniu ruchu z nielimitowaną przepustowością 10 Gb/s, Ultahost zapewnia wysoką wartość dzięki nowoczesnemu sprzętowi i niskim cenom, Liquid Web umożliwia szybkie wdrażanie z zarządzanymi opcjami, a KnownHost jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą mieć pełną kontrolę za pośrednictwem niezarządzanych, tworzonych na zamówienie serwerów.
Właściwy wybór zależy od tego, czy priorytetem jest moc obliczeniowa, przepustowość, wymogi regulacyjne, efektywność kosztowa czy maksymalna konfigurowalność.